סוף הדרך? מוחמד שלח מסר לאנשי בית"ר: "מעוניין לעזוב בקיץ"

שנתיים בלבד מאז שהגיע, הרומן קרוב לסיום: הקשר מניז'ר רוצה להתקדם, אך מציין גם את היחס של חלק מהקהל ("גרמו לירידה ביכולת"). קומאן צפה במשחקים והתלהב מזרגרי ואוחנה

תומר לוי
תומר לוי  11.06.21 - 07:21
תחילת כתבה

שנתיים בלבד מאז החתימה שעוררה סערה ומחלוקת, הרומן הקצר קרוב להסתיים: עלי מוחמד העביר מסר לאנשי בית"ר ירושלים שהוא מעוניין לעזוב מיידית בקיץ הקרוב. למוחמד יש עוד עונה בחוזה, אבל הבעלים משה חוגג כבר הצהיר שבכוונתו למכור את הקשר מניז'ר לכל המרבה במחיר. בין המתעניינות בו נמצאות הקבוצות הגדולות בארץ, כאשר גם שמה של פנאתינייקוס היוונית הוזכר.

כזכור, רק בקיץ 2019 בית"ר סימנה את אחת ההחתמות המרשימות שלה בשנים האחרונות - כשלמרות התעניינות משלל קבוצות בישראל, מוחמד בסופו של דבר נחת בבית"ר כאחד הזרים הטובים בליגה. אלא שאחרי עונת בכורה מוצלחת בצהוב-שחור, העונה האחרונה היתה טובה פחות - וזו אחת הסיבות שהקשר מעוניין לעזוב.

בין היתר, גם היחסים עם האוהדים הוגדרו כפקטור ברצון לעזוב: "היחס של הקומץ מהקהל כלפיו גורם לירידה ביכולת שלו, והוא רוצה לחזור לכושר הטוב". באופן טבעי, גם הרצון להתקדם נמצא בתוך מערכת השיקולים שלו.

במקביל, המאמן החדש ארווין קומאן אמנם לא נחת בארץ, אבל כבר התחיל לעבוד: ההולנדי צפה במשחק הנבחרת האחרון מול פורטוגל, ועקב אחר הבלם אוראל דגני. קומאן ראה גם את רוב משחקי הקבוצה מהעונה שעברה, והתלהב בעיקר מאביאל זרגרי ומהפוטנציאל של מיכאל אוחנה. הוא בהחלט מצפה משניהם לבלוט העונה. השיחות האישיות עם השחקנים באשר לקיצוצים יימשכו, כאשר האחרונים עומדים בסירובם - מה שעשוי להקשות על הבאת רכש.