"ביצעת סיכול ממוקד": קלינגר נגד תירוש

מאמן הפועל ת"א שלח מכתב התראה ליו"ר איגוד השופטים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  13.06.21 - 18:16
תחילת כתבה

ניר קלינגר שלח מכתב התראה לפני תביעה ליו"ר איגוד השופטים, רונית תירוש, זאת לאחר שטענה כי מאמן הפועל תל אביב צריך מבחינתה להיות מורחק לשנה מהמגרשים בעקבות אירועי הדרבי בגמר גביע המדינה. המכתב נשלח באמצעות עורך הדין רועי רוזן.

"יאמר כבר בפתח הדברים, כי אין צל צילו של ספק כי הבעת עמדה, ביקורת ודעה הינן לגיטימיות", נכתב בפתיחה המסמך שנשלח ליו"ר איגוד השופטים. "יחד עם זאת, חופש הביטוי אינו בלתי מוגבל ולא יעלה על הדעת שאדם ינצל תפקיד (ציבורי!) בו הוא אוחז המקנה לו במה תקשורתית, בכדי לבצע 'סיכול ממוקד' לאדם, תוך שהוא משמיץ ומעליב במטרה לבזות ולפגוע בשמו הטוב ובמשלח ידו של אותו אדם בעיני הציבור הרחב ולהטיל בו דופי".

עוד נמסר מטעמו של קלינגר: "צר לי שבחרת לנצל את הפלטפורמה והתפקיד שניתנו לך לשם חריצת דין. אמירותייך כוזבות וחסרות בסיס, קביעתך המבישה נועדה להשחיר את שמי, להכפיש ולפגוע בו. ברור כי הדברים נאמרו על ידך מתוך מטרה אחת ויחידה - לפגוע בי".

קלינגר, כזכור, התפרץ לעבר השופט ארז פפיר בעקבות פסילת שער השוויון במהלך דקות ההארכה מול מכבי תל אביב בגמר הגביע. בהמשך, מאמן הפועל תל אביב גם הגיב לגידופים מכיוון האוהדים הצהובים עם תנועה מגונה מכוערת. קלינגר יעמוד לדין משמעתי בהתאחדות לכדורגל וצפוי לספוג עונש.