הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכבי ת"א הגישה הצעה לפראן סול מדינמו קייב

הצהובים מחפשים חיזוק לחלק הקדמי ומעוניינים בספרדי, ששיחק בעונה שעברה כמושאל בטנריפה וגדל בריאל מדריד. טיבי עשוי לעזוב אחרי 9 שנים, נחמיאס קיבל הצעה ל-3 שנים

תומר לוי
תומר לוי  17.06.21 - 17:30
תחילת כתבה

אחרי העזיבה הרשמית של דור פרץ לוונציה, מכבי תל אביב ממשיכה לעבוד לחיזוק הסגל. ראשי המועדון הגישו הצעה לחלוץ בן ה-29, פראן סול, ששייך לדינמו קייב. הספרדי שיחק בעונה החולפת בהשאלה במדי טנריפה מהליגה השנייה במדינת הולדתו, והוא כבש עשרה שערים.

סול גדל במחלקת הנוער של ריאל מדריד ובתחילת הקריירה הבוגרת שלו שיחק בעיקר בקבוצות מ'לה-ליגה 2'. לאחר מכן עבר לווילם II ההולנדית, לפני שחתם באמצע עונת 2018/19 בדינמו קייב, איתה שיחק בליגה האירופית.

כמו כן, לסול יש גם סיפור אישי מעניין - הוא אובחן כחולה בסרטן אשכים ב-2017 ועבר ניתוח להסרת גידול. הוא לא נעדר לזמן ממושך והתאושש מהר מהניתוח, וכעת הוא נחשב לשחקן בריא לחלוטין.

חוץ מפרץ, שחקן נוסף עלול לעזוב את מכבי ת"א: איתן טיבי. הבלם שהצטרף למועדון ב-2012 עשוי שלא לחתום על חוזה חדש, וזו הסיבה להאצת המגעים עם בלם עירוני קריית שמונה, עידן נחמיאס.

כמו נחמיאס, טיבי שהצטרף מק"ש, לא הגיע בשלב זה להבנות עם הצהובים ועשוי לעזוב לקבוצה אחרת. לנחמיאס, שעל מועמדותו פורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט, הוצע חוזה לשלוש שנים עם אופציה לעונה לרביעית. מכבי ת"א תצטרך לשלם לק"ש דמי השבחה, אך נשקלת גם אופציה של השאלת שחקן לקבוצה הצפונית. אופציות ריאליות הן פארפה גויאגון ועידו שחר.

תומר מכלוף, שמושאל לבית"ר תל אביב בת ים, עשוי גם הוא להגיע כמגן שמאלי. שחקנים נוספים שנמצאים על הכוונת הם עלי מוחמד, כאשר הצהובים מנסים להוריד את תג המחיר הגבוה שעומד על 1.2 מיליון יורו, מאוויס צ'יבוטה ודן ביטון, שנמצאים במצב דומה.

הבלם הספרדי לואיס הרננדס צפוי לנחות בשבוע הבא ולהצטרף לאימונים מאחר ועדיין לא מצא קבוצה אחרת והוא תחת חוזה. בקבוצה מקווים לסיים את המשא ומתן על הארכת החוזים עם דניאל טננבאום ואנריק סבוריט עד תחילת האימונים.