עם קשר לשועה: כך צירפה חיפה את מוחמד

ההתלהבות של בכר והמו"מ המהיר. האלופה הרוויחה בגדול?

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  17.06.21 - 20:36
תחילת כתבה

חלון ההעברות בכדורגל הישראלי בקושי נפתח וכבר ייתכן שהעסקה הגדולה ביותר שלו הושלמה. מכבי חיפה סיכמה על העברתו של עלי מוחמד מבית"ר ירושלים, מה שצפוי לחזק משמעותית את מרכז הקישור שלה. אז כיצד האלופה הצליחה לשים עליו את ידו, השתלשלות האירועים המהירה לפניכם.

במכבי חיפה חיפשו מחליף למוחמד אבו פאני, שעתידו במועדון עדיין לא ברור. ברק בכר מעריך מאוד את עלי מוחמד כך והוא כמובן היה מאוד בעד לצרפו וכך המו"מ המהיר יצא לפועל. אגב, הירוקים התעניינו בקשר הניז'רי עוד כשעזב את מכבי נתניה ב-2019, אבל אז בית"ר ירושלים זכתה בשירותיו.

אתמול נערכה פגישה בין מכבי חיפה לאבי ציוני, סוכנו של מוחמד, המייצג גם את מאוויס צ'יבוטה (שחקן נוסף אותו סימנו הירוקים). רוב התנאים נסגרו אתמול והיום (חמישי) נערכה גם שיחה בין חוגג לבין יעקב שחר על מנת לסגור את הפרטים הסופיים.

אחד הפרטים המעניינים בעסקה הוא העובדה שחובה של בית"ר ירושלים למכבי חיפה על העברת ירדן שועה נמחק חלקית. הקבוצה מהבירה הייתה צריכה להעביר לאלופה עוד כ-919 אלף דולר על החלוץ כך שהירוקים יצטרכו לשלם חלק מההפרש המדובר ובסך הכל ישלמו 1.4 מיליון דולר.

וכעת, מוחמד יצטרף למרכז שדה חזק במיוחד הכולל את חוסה רודריגס ונטע לביא. העובדה שמכבי חיפה צירפה קשר זר נוסף, גורמת לכך שסאקו טורה יושאל פעם נוספת. האם הניז'רי יצליח בחיפה עדיין מוקדם להגיד, אבל אין ספק שמכבי חיפה שמה את ידה על שחקן רכש מבטיח במיוחד.