בדרך לדובאי? מוחמד עוואד מבוקש באמירויות

חלוץ מכבי חיפה עשוי להיפרד. שביעות רצון מעסקת עלי מוחמד

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  18.06.21 - 07:45
תחילת כתבה

המעבר של הקיץ התרחש: מכבי חיפה סיכמה אמש (חמישי) עם בית"ר ירושלים על העברתו של הקשר מניז'ר, עלי מוחמד, שיהיה הרכש השני של האלופה אחרי שון גולדברג. אין ספק שעד כה מדובר ברכש הנוצץ ביותר, הירוקים ישלמו 1.4 מיליון דולר בעבור הקשר. במכבי חיפה חיפשו אלטרנטיבה למקרה שמוחמד אבו פאני יעזוב וצירפו את אחד הקשרים הטובים בליגה.

כרגע אבו פאני עדיין במכבי חיפה, טרם הובאה לידי המועדון הצעה רשמית עבורו, אך נציגיו נחושים למצוא עבורו קבוצה באירופה שתשלם את דמי העברה הדורשים במכבי חיפה ומוערך ב-1.5 מיליון אירו. במועדון הביעו שביעות רצון גדולה מאוד בעקבות צירופו של קשר בית"ר ירושלים: "המטרה היא להיות טובים מהעונה הקודמת והרכש הוא בהתאם".

למכבי חיפה יש תקציב רכש שהוגדר מראש, כשהמטרה היא לצרף מגן ימני (חואנחו נייטו), אורי דהן, שוער משנה, מאוויס צ'יבוטה וחלוץ. עם עירוני ק"ש ולודוגוראץ טרם הושג אישור בנוגע לדהן וצ'יבוטה, אך במכבי חיפה טרם הרימו ידיים בנוגע לצירוף השניים. במקביל, בכרמל ממתינים גם למגן הספרדי, חואנחו נייטו שנכנס לפנקסים כבר מינואר ובמועדון עדיין לא עברו למועמדים אחרים.

בתוך כך, מי שעשוי לעזוב הוא הוא החלוץ, מוחמד עוואד המחזיק בחוזה לעונה הקרובה, אך יש התעניינות לגביו גם מהאיחוד האמירויות. כזכור גם בעונה הקודמת הושאל החלוץ (לך פוזנאן) ושב לישראל בינואר. כרגע הסגל של ברק בכר כולל את גודסוואי דוניו ועוואד, כאשר עדיין לא ברור אם ניקיטה רוקאביצה ימשיך בשורות הירוקים.