הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בנתניה הודו: "הבנו שסמל מכבי הוא טאבו"

אחרי המחאות, במועדון יתנו לאוהדים לבחור את הסמל הבא

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  20.06.21 - 12:56
תחילת כתבה

מכבי נתניה עוררה את זעם האוהדים לאחר שעדכנה את סמל הקבוצה, שלא כלל את  סמל מכבי ישראל. בתגובה, קהל היהלומים הביע מחאה, איים להחרים משחקים ומינויים, וכעת הגיעה גם תגובת המועדון, שמציע שאת הסמל הבא יבחרו האוהדים.

מכבי נתניה פרסמה היום הודעה ברשתות החברתיות: "לאחר קבלת ההחלטה על אחידות הסמלים ושיטת כוכבי האליפויות בדירקטוריון מנהלת הליגות המקצועניות בכדורגל, הוחלט במועדון על שינוי הסמל בהתאם לדרישות החדשות ותוך כוונה לנצל הזדמנות להתחדש, לגוון ולהפוך את הסמל למעוצב ומודרני יותר כפי שמתאים למציאות בת ימינו, מציאות הדורשת גרפיקה מתקדמת שיכולה להופיע על אביזרי עידוד, אקסוסוריז, מוצרי הלבשה וביגוד יום יומים ועוד".

במועדון התייחסו לזעם על ההחלטה: "מיותר לציין, כי כמו בכל החלטה שמתקבלת, כוונת הנהלת המועדון הייתה אך ורק לעשות טוב ולהפתיע את הקהל בתקווה לגרום לחיבור והזדהות עם הסמל החדש והמחשבה שמאחוריו. אולם, לצערנו, בדיעבד הבנו כי סמל 'מכבי ישראל' הוא סוג של טאבו בקהל האוהדים. לאחר שהפנמנו את רצון הקהל, ונוכח העובדה כי אנו כמועדון חרטנו על דגלנו כי החלטתנו יתקבלו באופן שבראש ובראשונה יהיו לטובת ושמחת אוהדי המועדון".

בנתניה הציעו פתרון: " החלטנו כי מכורח הנסיבות של התכנונים המוקדמים וההערכויות שנעשו לטובת הסמל החדש, העונה נשחק עם הסמל החדש שהושק ביום חמישי ומיד אחרי תקופת החגים, אנו נעלה סקר לעמוד הרשמי, בו כל בעל מנוי לעונת המשחקים 2021/22 יוכל לקחת חלק, ולבחור את הסמל הבא של המועדון שיושק החל מ- 1.6.22. הסקר יכלול ארבע אפשרויות, כולן מבוססות על הצעות הקהל שהועלו בימים האחרונים (חלקן על בסיס הסמל החדש וחלקן על בסיס הסמל הישן המותאם לתקנון המנהלת). אנו תקווה כי פתרון זה יוביל לסיומה של הבעיה שנוצרה ולכך שמהיום נוכל להמשיך ולהתרכז באנרגיות חיוביות ובאימון פתיחת העונה אשר יבוא עלינו לטובה בשבוע הבא".

מנכ"ל מכבי ישראל, נאור גלילי: "מכבי ישראל תומכת בדרישת האוהדים באופן מלא. התרגשנו לקרוא, ואני יכול לשתף שאף קיבלנו בימים האחרונים גם פניות מאוהדים - שמבחינתם סמל מכבי חייב להופיע בלוגו, ואני מצטט 'בדיוק כמו שהמגן דוד חרוט בדגל המדינה'. מכבי נתניה בנתה מורשת מפוארת, ועשתה את השנים הכי יפות שלה, שלוגו מכבי חרוט ומתנוסס בגאווה על סמלה ועל דגלה. חלק ממהות של סמל הוא הקו שמחבר ומפאר בין העבר המדהים של המועדון, ההווה ובתקווה העתיד המזהיר - ובהצלחה רבה למועדון היקר לליבנו".