הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שכטר עזר לשכנע: מאחורי עסקת טיבי לב"ש

הרצון בבירת הנגב לצרף עוד בלם עם ניסיון, השפעת המצב הבריאותי היציב על האור הירוק שנתנה הבעלים אלונה ברקת והדרישה של השחקן עצמו לחוזה לשנתיים. כל הפרטים מאחורי המעבר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.06.21 - 20:55
תחילת כתבה

מסע הרכש העצום של הפועל באר שבע ממשיך. איתן טיבי חתם היום (חמישי) בבירת הנגב והצטרף לאיתי שכטר, שגם כן עשה את המעבר ממכבי תל אביב. אבל מה עמד מאחורי הבחירה בבלם הוותיק? ישנם כמה פקטורים שונים, בעיקר המצב בחוליית ההגנה הנוכחית של הקבוצה, אך גם הרצון של השחקן עצמו.

אחת המחשבות של רוני לוי בנושא של להביא עוד בלם בכיר היא שהדו"ח הרפואי של מיגל ויטור היא לא של בחור צעיר וכשיר. לפורטוגלי יש רקע של פציעות, וקיימת הנחה שגם הוא וגם חאתם עבד אלחמיד לא יוכלו להשלים עונה שלמה, מה שאומר שצריך בלם בכיר נוסף. עוד לפני שטיבי סיכם, שני שחקני הגיבוי בעמדה זו הם איתן רצון ומריאנו בריירו. כדי להוסיף עוד ניסיון להגנה וליצור מצב שב"ש תוכל לשחק גם במערך של שלושה בלמים - כפי שטיבי משחק בנבחרת ישראל ושיחק במכבי תל אביב בתקופות מסוימות - החליטה ביממה האחרונה אלונה ברקת לתת את האור הירוק. אגב, למען הסר הספק, בקבוצה מתכננים שאיאד אבו עביד יתופקד כמגן ימני.

לוי רצה את הבלם, ברדה שיחק איתו בנבחרת, אבל מי שהכי לחץ להביא אותו היה איתי שכטר. החלוץ גם היה זה ששלח לטיבי הודעה ואמר לו שהוא ייהנה בבאר שבע. עוד דבר שגרם למהלך - לאיתן טיבי לא היו הצעות בסכומים אותם הוא היה רגיל להרוויח בשנים האחרונות. הוא רצה חוזה לשנתיים, ובב"ש התלבטו בגלל הגיל היחסית מתקדם שלו, אבל ראו שבשנה האחרונה הוא לא נפצע, שהוא יודע לשמור על עצמו, ולכן - בניגוד לשכטר לו יש שנה עם אופציה (אם ישחק 70% האופציה תמומש) - ברקת הסכימה לתת חוזה לשנתיים.

כשמכבי חיפה צירפה לשורותיה את אורי דהן וטיבי הבין שבארץ הוא לא יוכל להיות במועדון הישגי, מעבר להיבט הכלכלי וההצעות מחו"ל שלא הגיעו כפי שציפה, אז הוא החליט לקחת את ההצעה של באר שבע בסופו של דבר. מחר הוא צפוי לחתום על החוזה.