הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ההצעה הנמוכה והגעת נחמיאס: הסיבות לעזיבת טיבי את מכבי ת"א

אחרי תשע שנים, דרכו של הבלם במועדון בו זכה בחמש אליפויות הסתיימה. החוזה הלא מספק שהוצע לו, היורש שחתם והמשחק בו הבין שמעמדו מתערער. וגם: ריקן עדיין לא קיבל הצעה

תומר לוי
תומר לוי  25.06.21 - 10:02
תחילת כתבה

אם לא יקרה משהו חריג במיוחד, איתן טיבי יהיה שחקן הפועל באר שבע בזמן הקרוב מאוד. הוא היה חלק בלתי נפרד מההצלחה של מכבי תל אביב בעשור האחרון, הניף במדיה חמש צלחות אליפות, הוסיף לרזומה שני גביעי מדינה ואף שיחק בליגת האלופות, אבל סוף התקופה הסתיימה בטעם מר. אז מה הוביל לכך? הפרטים לפניכם.

יש לציין, ראשית, שבמכבי ת"א מאוד התאכזבו מכך שאיתן טיבי לא חתם על החוזה שהוצע לו משום שרצו לראות אותו ממשיך במועדון. בפני הבלם הוגשה הצעה ללא אפשרות למו"מ הכוללת חוזה לשנה עם אופציה אוטומטית להארכתו בעונה נוספת במידה שישותף ב-70 אחוזים מהמשחקים. עם זאת, השכר שהוצע לבלם היה נמוך מאוד, אפילו ממה שהרוויח בשנתיים האחרונות.

כמובן שגם ההגעה של עידן נחמיאס השפיעה וגרמה לטיבי לא לקבל את ההצעה. הבלם שצורף מק"ש בשני האחרון אמור להוביל את מרכז ההגנה לצד לואיס הרננדס כך שטיבי היה נאלץ להילחם על מקומו בהרכב. לכך מתווספת העובדה שהוא לא שותף גם בגמר גביע המדינה, לכן הרגיש ככל הנראה שמעמדו בירידה.

אז איתן טיבי יהיה השחקן החמישי שעוזב את מכבי ת"א בקיץ אחרי איתי שכטר (אליו הוא חובר בהפועל ב"ש), דור פרץ, אלכסנדר פשיץ' וניק בלקמן, ואנחנו עדיין לא בחודש יולי. מלבד זאת, אבי ריקן עדיין לא קיבל הצעה ולא מן הנמנע שגם הוא יעזוב.