הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מעקב ארוך, מו"מ קצר: מאחורי הגעת סטריין

העניין שעורר באירופה והעצות מסיינסברי ורוקאביצה. כך הגיע המגן לחיפה

גיל לוין
גיל לוין  27.06.21 - 10:45
תחילת כתבה

הוא משך עניין מכמה וכמה קבוצות באוסטרליה ובאירופה, אבל עם ייעוץ של שני האוסטרלים הקודמים ששיחקו במכבי חיפה ובזכות המו"מ המהיר של הירוקים - ראיין סטריין הפך אמש (שבת) למגנה הימני החדש של האלופה. הבוקר, סטריין כבר פגש את חבריו החדשים והמריא עימם למחנה האימון בהולנד - אבל עוד לפני שנראה את ביצועיו על כר הדשא, הסיפור שמאחורי הגעתו של האוסטרלי אל הכרמל נחשף.

סטריין בן ה-24 אמנם כבר זכה ללא מעט כותרות באוסטרליה, כשהוא נחשב לאחד הכישרונות הצעירים המבטיחים ביבשת ואף נבחר לשחקן העונה בקבוצתו, אדלייד יונייטד, כשהוא מככב בצמרת טבלת המגנים בליגה המקומית בכמות המסירות, כולל מסירות לרחבה ומסירות מקדמות וכן גם בכמות האיומים על השער. אולם, בחיפה החלו לשמוע על המגן הצעיר רק בחודשים האחרונים.

המעקב של ברק בכר אחר השחקן הצעיר נמשך חודשים ארוכים, במהלכם צפה המאמן יחד עם שאר חברי הצוות המקצועי בעשרות ממשחקיו וביצועיו. באותה התקופה, סטריין אשר נמנה על הסגל הרחב של הנבחרת האוסטרלית, החל לעורר עניין במספר מועדונים ברחבי אירופה ואוסטרליה. אבל הירוקים, שזיהו את העניין הגובר והבינו כי עליהם לפעול מהר - היו הראשונים לשים עליו את ידם. את ההחלטה להביאו, שהתקבלה ברוב קולות במועדון, הובילו בכר והמנהל המקצועי, גל אלברמן.

כאשר הגיעה ההצעה המפתה, סטריין כבר ידע מי היא מכבי חיפה, עליה שמע רבות בזכות ניקיטה רוקאביצה וטרנט סיינסברי, שהעלו את המועדון לכותרות באוסטרליה, והשניים היו אלה שעזרו לו לקבל את ההחלטה להגיע. המגן הצעיר שוחח והתייעץ עם השניים, כאשר למקורביו סיפר כי על אף שסיינסברי כבר לא נמצא במועדון, הוא סיפר לו בהרחבה על תקופה טובה ויפה בו, על הקהל הירוק והדרבי החיפאי, כאשר גם רוקאביצה עודד אותו להגיע וסיפר לו על השאיפות הגבוהות של הירוקים ושל בכר.

מרגע שפורסמה בערוץ הספורט מועמדותו למכבי חיפה, סטריין הרגיש מהר מאוד את חום הקהל הירוק כאשר חשבון האינסטגרם שלו הוצף ועלה בעוד כחמשת אלפים עוקבים חדשים תוך יממה, לצד מאות הודעות מאוהדי מכבי חיפה אשר בירכו אותו על הגעתו.

המגן הימני ושחקן העונה של אדלייד יונייטד האוסטרלית יצטרף לירוקים מהכרמל בחוזה ארוך טווח לשלוש העונות הקרובות, כשלחיפה תהיה אופציה לעונה רביעית. יעקב שחר הסכים להשקיע במגן הצעיר והמבטיח 300 אלף יורו שיועברו לקבוצה האוסטרלית. במהלך העונות הקרובות צפוי סטריין להשתכר כ-200 אלף יורו אשר כוללים בתוכם מגוון פרמיות ומענקים, ביניהם על אליפות, זכייה בגביע המדינה, העפלה לליגת האלופות ועוד.