הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מוכן עכשיו לשלם מיליון יורו על אלמוג"

אבי לוזון ל-"5 באוויר": "הייתי שולח את ניר ביטון הביתה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.07.21 - 20:33
תחילת כתבה

אבי לוזון השלים אקזיט נוסף עם מכירתו של ליאל עבדה לסלטיק. הכישרון הצעיר שעבר תמורת 4 מיליון יורו כבר הספיק לפרוע שטרות ראשונים, כשכבש במשחק הבכורה שלו במוקדמות ליגת האלופות, והיום האיש החזק במכבי פתח תקווה עלה לשידור ב-5 באוויר, תוכנית הרדיו של ערוץ הספורט, על מנת להגיב.

"אם הייתי יו"ר של סלטיק, בסוף המשחק ניר ביטון היה נוסע הביתה" אמר לוזון בעקבות הכרטיס האדום שספג הישראלי, דבר שגרם למאמן להוציא את עבדה עוד לפני המחצית. "אני באמת חושב שאם הייתי דואג רק למכבי פ"ת, הייתי יכול להתעקש ואולי לקבל הרבה יותר על עבדה, אך היות ואני אחד שדואג לילד תמיד, אז אני יודע שסגרתי לילד הזה חוזה, לפני כל המענקים, ל-5 שנים, שני מיליון פאונד, שזה קרוב ל-10 מיליון שקל".

"אני מאושר שהוא שם כי זו בדיוק הקבוצה בה הוא יצליח", המשיך לוזון. "הוא התקפי מאוד, הקהל התאהב בו מאוד, כשהוא קיבל את הכדור היה רחש ביציע שיודעים שדברים טובים עומדים לקרות. עוד לפני השער שהוא הבקיע, כדור אחד פגע בקורה, אחד מעל המשקוף, רואים שהוא בא פעיל, עשה בסך הכל 2-3 אימונים".

"אני חושב שבעוד שנתיים הוא עובר לקבוצה בטופ של אירופה. אני תמיד אמרתי ואמרו שאני מגזים שהוא אחד מגדולי הגולרים באירופה - נקרא לזה ככה. אני אומר בוודאות הוא הגולר הכי גדול שגדל במכבי פ"ת ב-30 שנים האחרונות. בעוד שנה יהיה יותר טוב מהשנה, עוד שנתיים יהיה מפלצת. לעניות דעתי הוא יהיה בפרמייר ליג".

אחרי מנור סולומון ועבדה, לוזון כבר סימן את הדבר הבא במכבי פ"ת: "יש ילד בן 16.5, אריאל לוגסי. הוא משחק כל התפקידים קדימה, כנפיים, מתחת לחלוץ. אותו לא אמכור בפחות מ-10 מיליון. שחקן-שחקן, אבל הוא עוד ילד. אולי הוא ישחק העונה אחרי ינואר. בינתיים הוא יתחיל את העונה בנוער".

לסיום, לוזון סימן שחקן מסוים בליגת העל שהיה מעוניין לרכוש: "אני מוכן עכשיו לשלם על אילון אלמוג מיליון יורו, עוד שנתיים אני מוכר אותו ב-5. אם נותנים לאלמוג לשחק 10 דקות ואחרי 7 דקות מסתכלים הצידה אם רוצים להחליף אותו או לא, אז הוא לא יכול להצליח. כשרואים היום את שפת הגוף של המאמן של מכבי ת"א, שיכול להיות שהוא צודק מבחינתו, הוא לא מחזיק מאיילון אלמוג".