סגל חסר לחיפה בגומלין, סטריין יחזור?

4 שחקנים מרכזיים יעדרו מול טביליסי. ההכנסות מעלייה לבתים בקונפרנס: 30 מ'

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  27.07.21 - 10:42
תחילת כתבה

כשהיא ביתרון 1:2 מהמשחק הראשון, מכבי חיפה נערכת לגומלין בחמישי הקרוב נגד דינמו טביליסי במסגרת סיבוב המוקדמות השני של הקונפרנס ליג. לראשותו של ברק בכר יעמוד סגל חסר, כשעלי מוחמד, נטע לביא, עופרי ארד ומוחמד אבו פאני לא יטלו חלק בהתמודדות החשובה. ראיין סטריין עשוי להיות בסגל.

במידה ותעבור את טביליסי, ימתינו לירוקים שני סיבובים נוספים שבסופם יוכלו להעפיל לשלב הבתים של הקונפרנס ליג. המשמעות הכלכלית של עלייה לבתים היא אדירה עבור האלופה, כשההכנסות הצפויות מהמהלך ינועו בין 25-30 מיליון ש"ח. במכבי חיפה רוצים מאוד להשלים את המלאכה, כאשר בשלב הבא ככל הנראה תמתין טורשאבן מאיי פארו שגברה 0:4 על בודצ'נוסט במשחק הראשון.

בצד המקצועי, הצוות של בכר ינסה להכשיר את השחקנים שעשו מאמץ אדיר במשחק הניצחון על מכבי תל אביב  ב-"אלוף האלופים". בוגדן פלאניץ' צפוי להמשיך ולפתוח במרכז ההגנה, כשלצידו רמי גרשון אמור לתפוס את מקומו של אורי דהן שעלה לראשונה ב-11 מול הצהובים.

המאמן יאלץ להסתדר ללא עלי מוחמד (הרחקה), נטע לביא (פציעה), עופרי ארד (פציעה) ומוחמד אבו פאני (הרחקה). הבשורה הטובה מגיעה מכיוונו של המגן האוסטרלי, ריאן סטריין ששב לאימונים מלאים ועשוי להיות בסגל לראשונה מאז מחנה האימון. מי שיחזור גם כן הוא דולב חזיזה שריצה עונש הרחקה בראשון האחרון והוא ישוב ל-11 של הירוקים, ככל הנראה על חשבונו של דין דוד.

בעקבות היעדרותם של אבו פאני ומוחמד, מאור לוי עשוי לפתוח בקישור לצידו של חוסה רודריגס. הקשר הצעיר זוכה מזה תקופה ארוכה לעדיפות על פניו של יובל אשכנזי, שממעט לקבל דקות משחק משמעותיות.

בקבוצה ציינו היום את יום הולדתו ה-28 של הקשר, עומר אצילי. הקיצוני, שהגיע למועדון בינואר שעבר, הפך לאחד השחקנים החשובים והאהובים במועדון, והעונה הספיק לכבוש פעמיים במסגרת האירופית.

בתוך כך, הבלם, רוני לאופר חתם באמצעות סוכנו שלומי בן עזרא בהפועל עפולה והמריא עמה למחנה האימון בבולגריה. לאופר הושאל מהכרמל עד תום העונה במסגרת שיתוף הפעולה בין המועדונים.