דנילו אספרייה סיכם בהפועל ב"ש לשנתיים

שחקן הכנף הקולומביאני יהיה הרכש ה-12. צפו בביצועיו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  31.07.21 - 19:49
תחילת כתבה

למקרה שחשבתם שהפועל באר שבע תסתפק העונה ב-11 שחקני רכש - חשבו שוב. האדומים הודיעו היום (שבת) כי שחקן האגף הקולומביאני דנילו אספרייה, סיכם במועדון לשנתיים, כבר נחת בישראל ויחתום בכפוף לבדיקות רפואיות שיתבצעו מחר.

כבר תקופה ארוכה שב"ש מחפשת חלוץ זר ועד עכשיו כל המגעים מול שחקנים זרים לעמדה הזו עלו על שרטון, בשל החשש של אותם מועמדים להגיע לישראל. אספרייה לא היה המועמד המוביל, אבל הדרישות הכספיות של ניקיטה רוקביצה אותו רוני לוי העדיף, היו גבוהות מדי.

כעת יתרכזו בב"ש בהבאת מגן שמאלי על מנת לסגור את הסגל. השם החם הוא של פדרו רבושו הפורטוגלי שמחזיק גם בהצעה מפאוק סלוניקי.

למי שלא זוכר, השחקן הקולומביאני האחרון שהגיע לב"ש היה ג'ונתן אגודלו בקיץ שעבר. החלוץ חתם לשנתיים במועדון האדום, אולם נפרד ממנו כבר אחרי שנה אחת כששולם לו פיצוי כספי תמורת התרת החוזה. זמן לתיקון?

מככב במפרץ, ניסיון מועט באירופה
כשהיה בן 19, עבר לחובנטוד הברזילאית במדיה ערך 22 הופעות וכבש 4 שערים. שנה לאחר מכן, עבר לאל שח'ניה הקטארית לשנה וחצי, עד שנחת בדפורטיבו פריירה הקולומביאנית. אחרי שחזר לארצו, שיחק למשך שנה בראמפלה ג'וניורס מאורוגוואי ובסנטה פה ופטריוטאס הקולומביאניות.

את הפריצה האירופית ערך בינואר 2013, כשנרכש על ידי ליטקס לובאץ'. הקולומביאני שיחק שנתיים בקבוצה הבולגרית, שם ערך 73 הופעות, הרשית 25 פעמים ובישל 16 פעמים.

אחרי התקופה בבולגריה, נמכר שחקן הכנף ב-2.5 מיליון יורו לאימפריה האמירתית, אל עין. במדיה, כבש 12 שערים ובישל 5 ב-44 הופעות. מאז המעבר למפרץ, הפציץ 23 שערים ב-51 הופעות באל פייח'ה מערב הסעודית ושיחק גם באל שבאב ובקבוצתו האחרונה אל קאדיסיה, במדיה כבש 7 שערים ב-18 הופעות בעונה האחרונה.

מבחינת סגנון המשחק, מדובר בשחקן מהיר במיוחד שיודע לשחק בשני צידי המגרש ובעל יכולת כדרור נפלאה. לעיתים, אוהב אספרייה להשתעשע עם הכדור ולשחק ביריביו, כשאחד מסימני ההיכר שלו הוא חגיגת ה"קרוקודיל".

צפו עד הסוף: לקט הדריבלים יוצאי הדופן של אספרייה וחגיגת ה"קרוקודיל"