"אי אפשר לצפות ליותר": דאגה בבית"ר מהסגל

ניצן העביר מסר נוקב לשחקנים. קומאן עשוי לצרף קשר אחורי

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  01.08.21 - 07:16
תחילת כתבה

בעוד רוב קבוצות ליגת העל התחזקו הקיץ, בית"ר ירושלים פתחה את משחקי גביע הטוטו עם שני רכש בלבד בהרכב, עמית כהן ואדווין ג'סי וכן מקס גרצ'קין ולירן רוטמן ששבו מהשאלה. במחצית השנייה נכנסו לבכורה, עומר לקאו וניב זריהן. הצהובים-שחורים הפסידו בדרבי הראשון בירושלים מזה 21 שנים במשחק שהדליק הרבה נורות אזהרה לקראת ההמשך העונה.

במשך דקות ארוכות עמדו שחקני בית"ר וראו כיצד שחקני היריבה חוגגים עם הקהל שלהם. בעוד רב השחקנים היו המומים, ניתן היה לראות ולשמוע את איתמר ניצן עובר בין השחקנים ואומר להם תוך כדי שהוא מצביע על שחקני הפועל: "את התמונה הזו אתם צריכים לזכור טוב טוב, זה צריך לכאוב כדי שבפעם הבאה זה לא יחזור על עצמו".

ניצן, שהיה המצטיין בשורות בית"ר ומנע שלושה מצבים של אחד על אחד, עודד את דוד חוג'ה הצעיר שרשם בכורה בהרכב. יחד עם הקפטן, אופיר קריאף שנעדר בשל הרחקה, ניסה להרים את השחקנים בחדר ההלבשה כשאמר: "הכל בסדר, זה משחק ראשון בהרכב חסר. בליגה נראה אחרת". גורם במועדון הודה בסיום: "אי אפשר לצפות ליותר מהסגל הזה, שחקנים משמעותיים חסרו. למזלנו הליגה מתחילה עוד חודש ויש זמן להתחבר".

החלוץ המושעה, ירדן שועה הגיע למשחק וניסה לעודד את חבריו מהיציע, כאשר קומאן צפוי לקיים עמו שיחה והוא ישוב לסגל. במועדון מייעדים לו תפקיד מרכזי בחוליית ההתקפה. בינתיים, ארווין קומאן שידר כעס רב מהספסל לאורך המשחק והביע אי שביעות רצון ממה שהוא ראה. במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק הוא ציין כי הקבוצה נפלה בפיזיות מול הפועל ירושלים ובכוונתו לשפר את הפרמטר הזה וכן לצרף שחקנים אגרסיביים.

בית"ר מעוניינת לצרף בלם זר, שישחק לצידו של אוראל דגני, אך לא מן הנמנע כי יצורף גם קשר אחורי. כרגע, בקבוצה רשומים שישה זרים, כאשר ריצ'מונד בואצ'י וגלאופילו האסלביינק טרם הגיעו לישראל ובמועדון פועלים בנושא.

במועדון גם מודאגים ממצבו הרפואי של הקשר, אביאל זרגרי שלא התאמן באופן סדיר בשל כאבים בגב התחתון ולכן לא עלה ב-11 של קומאן. זרגרי התחמם מדקות הפתיחה ונכנס כמחליף במחצית השנייה, אך מספר דקות לסיום הוא נטש את כר הדשא והתלונן על כאבים. במועדון חוששים שהוא החמיר את הפציעה והוא ייבדק.

מלבד איתמר ניצן, נקודת האור הייתה אדווין ג'סי, שביצע מספר פעולות טובות וגרם לזיו אריה להחליף את איהאב שאמי במחצית. הגנאי הציג שליטה טובה בכדור, יכולת כדרור ואיים על השער מספר פעמים. לעומת זאת, הקשר הברזילאי, מתאוסיניו אכזב והוא רחוק מלעמוד בציפיות. אמש הודו במועדון כי הוא תקע את המשחק וכרגע יש אי שביעות רצון מיכולתו.

יש להוסיף כי הקהל של בית"ר שעודד ברב שלבי המשחק הביע אכזבה גדולה. הבעלים, משה חוגג, שלא נכח במשחק, ספג קללות מצד קומץ אוהדים, אך הרב הביעו לכך בשריקות בוז. בית"ר ירושלים עשויה לעמוד לדין בשל השלכת הרימון והאבוקות וכן פריצת האוהדים לכר הדשא.