ירושלים? "הסיבה האמיתית שברצלונה לא הגיעה לארץ"

בספרד חשפו: החברה הישראלית והחשש מסכסוך עסקי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.08.21 - 11:39
תחילת כתבה

סערה לא קטנה התחוללה סביב משחק הידידות שהיה אמור להתקיים בין ברצלונה לבית''ר ירושלים. היום (רביעי) היה אמור להתקיים המפגש בין שתי הקבוצות, אך זה כאמור בוטל והקטאלונים ישחקו הערב בכלל נגד רד בול זלצבורג. הביטול בחודש שעבר גרר מלחמת גרסאות בין שני המועדונים, אך כעת בתקשורת הקטאלונית מספרים מה באמת הוביל לאי הגעתה של קבוצת הפאר ארצה.

לפי דיווח ב"ארא" המקומי עוד קודם למו''מ בין בית''ר לברצלונה, בבלאוגרנה ניהלו משא ומתן עם חברת "קומטק" - החברה שרק השבוע הנחיתה בישראל את הסופרקאפ הצרפתי והיא חברת ההפקות המובילה, שהנחיתה בישראל שורה ארוכה של אירועים מובילים (ג'ירו ד'איטליה וארגנטינה-אורוגוואי).

על פי התכנון, כך טוענים בספרד, ברצלונה הייתה צריכה לשחק באצטדיון בלומפילד מול ויאריאל. לאחר שהתברר לחברה שהמועדון הקטאלוני שוקל לערוך משחק נוסף (נגד בית''ר) כשהוא בארץ, בחברה החליטו לבטל את האירוע שתוכנן, כך מדווחים בספרד.

למעשה, למרות שבעת הביטול, הבעלים של הקבוצה מבירת ישראל, משה חוגג, טען שביטול המפגש נבע בעקבות הרצון לארח את המשחק באצטדיון טדי, כשבין היתר כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "לא יכולתי לתת יד למחרימים נגד ירושלים. ניסו להפוך את ירושלים למצורעת". לפי "ארא" הסיבה האמיתית לאי קיום המפגש הוא לא פגיעה ברגשות הפלסטינים, אלא פגיעה ברגשות חברת קומטק, עימה נמצא מועדון הפאר ביחסים הקרובים ושיתוף פעולה הדדי שעשוי להנחית את מועדון הפאר בישראל.

על פי אותו פרסום, אין לבארסה שום רצון לפגוע ביחסים הטובים עם החברה, ובמועדון העדיפו לבחור את הצד של קומטק מאשר את החברה של משה חוגג.

עוד יש לציין, כי גם לפני כחודש, נשיא ברצלונה, ז'ואן לאפורטה, הבהיר: "יהיה כבוד עבורנו לשחק בישראל״, אמר במפגש עם נשיא המדינה יצחק הרצוג.