הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גורמים בחיפה: "מגיעה לכל אדם הזדמנות"

הירוקים מרוצים מחזרת אצילי לנבחרת: "מקצועית הוא מתאים". וגם: סיכום הניצחון על הפועל תל אביב

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  23.08.21 - 15:45

במכבי חיפה קיבלו בשמחה את ההודעה היום (שני) על חזרתו של עומר אצילי לנבחרת ישראל. "מקצועית הוא לבטח מתאים, וגם בנבחרת הבינו שמגיעה לכל אדם הזדמנות נוספת", אמרו גורמים במועדון.

הקיצוני, שהגיע לשורות מכבי חיפה בינואר של העונה שעברה, הפך לאחד הברגים המשמעותיים ביותר במכונה של ברק בכר והיה שותף חשוב לאליפות ההיסטורית של הירוקים.

כזכור, אחרי פגישה עם מנכ"ל ההתאחדות יוסי שרעבי, הוחלט שכוכב האלופה יחזור למדים הלאומיים אחרי 5 שנות היעדרות. מיד לאחר מכן, שיחרר אצילי הודעה רשמית ברשתות החברתיות בה הוא לוקח אחריות על מעשיו: "על המגרש אני תמיד שואף להצטיין ולעשות את הטוב ביותר עבור הקבוצה שלי. ההצטיינות הזאת אפשרה את חזרתי גם לסגל הקבוצה של המדינה, נבחרת ישראל. מהרגע בו התחלתי לשחק כדורגל, זה היה ולעולם יהיה החלום הגדול ביותר, זכות עצומה".

עוד מאצילי: "גאה ללבוש את המדים הלאומיים ולתרום להצלחת הכדורגל שלנו. כמי שמייצג כל אחד ואחת מאזרחיות ישראל, חשוב לי  לקבל  אחריות מלאה ולומר - טעיתי. בשיקול הדעת, באירוע שלא היה צריך לקרות, כלפי מי שציפו ממני להתנהג אחרת. אני מתנצל על כך. באותה נשימה אני מבקש להודות שוב לכל מי שתמכו בי והעניקו לי את האפשרות לתקן, האמינו בי ונתנו לי הזדמנות שנייה. אני מתחייב להוכיח בכל רגע בחיי, על כר הדשא ומחוצה לו, כי הייתי ראוי לזה ולהוות מודל לחיקוי"

לפני חצי גמר גביע הטוטו נגד הפועל ת"א, במכבי חיפה היה חשש מסוים בשל הרצון של ברק בכר לבצע רוטצייה רחבה - כפי שעשה גם נגד טורשאבן - על מנת לשמור את השחקנים הבכירים לגומלין מול נפטצ'י באקו בחמישי.

בכר ביצע לא פחות משישה שינויים בהרכב שסיים בתיקו (3:3) נגד באקו בחמישי. סאן מנחם, בוגדן פלאניץ', חוסה רודריגס, צ'ארון שרי, עומר אצילי ודין דוד זכו למנוחה. מנחם ופלאניץ', למעשה, כלל לא שותפו - בעוד רודריגס שיחק קצת יותר מעשר דקות והיתר נכנסו בדקה ה-60. תכנית המשחק של ברק בכר עבדה, הוא רצה להביא את ההכרעה למחצית השנייה ואז לשלב את שחקני המפתח - וכך אכן קרה.

בכר העניק הזדמנות בהרכב למחמוד ג'אבר, מאור לוי, יובל אשכנזי ורמי גרשון. ג'אבר זכה למחמאות מהצוות וכן לוי, שהיה מהמסוכנים בשחקני חיפה וימשיך לקבל קרדיט. גם עלי מוחמד סחט מחמאות עם אחת ההופעות הטובות שלו בירוק.שלישיית המחליפים - צ'ארון שרי, עומר אצילי ודין דוד - נכנסו למשחק בצורה נהדרת, כאשר שני האחרונים אחראיים על השער השני.

למרות שמדובר בגביע הטוטו, לא ניתן שלא היה להבחין בהתרגשות על הספסל של מכבי חיפה עם שריקת הסיום: "מכבי חיפה לא תוותר העונה על שום תואר, יש סגל עמוק".

מוחמד אבו פאני, שכבש שער נפלא, טרם חתם על חוזה חדש ובסוף העונה יהפוך לשחקן חופשי. במועדון עוסקים בסוגייה והיו רוצים לראות את הקשר שגדל במועדון ממשיך. נציגיו ממשיכים בניסיונות לשדך לו קבוצה באירופה, אך טרם הוגשה לירוקים הצעה קונקרטית עבור אבו פאני.