הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תביעה של כ-650 אלף ש"ח נגד מכבי פ"ת

מאמן השוערים לשעבר תבע את הלוזונים. הפרטים בפנים

הדר יעקבי
הדר יעקבי  09.09.21 - 13:15
תחילת כתבה

הצרות בפ''ת רק הולכות ונערמות: אחרי תביעת הענק של עמי פאן, חמו של גיא לוזון, שתבע ממכבי פ''ת חצי מיליון ש''ח, היום (חמישי) הוגשה תביעה נוספת נגד המלאבסים. יוסי קטיפה, מי שהיה מאמן השוערים של הקבוצה במשך 17 שנה, טען כנגד קבוצתו לשעבר על הפרת זכויות עובדים: "ניכר כי מכבי פתח תקווה עושים כל שעולה על רוחם כאשר מדובר בחובות ו/או תשלומים המגיעים לעובדים בשורותיה", כך נכתב בכתב התביעה, במסגרתה דורש קטיפה פיצויים בסך 655,571 ש"ח.

"הדבר שהכי פגע בי, היה שפיטרו אותי בגלל הגיל", סיפר קטיפה לערוץ הספורט. לדבריו הוא זומן לשיחה במועדון במסגרתה נאמר לו שבכוונת הנהלת המועדון להצעיר את המחלקה, ומפאת גילו הוא אינו יכול להמשיך בתפקידו: "17 שנה עבדתי תחת אבי לוזון, ואם כבר החלטתם לפטר אותי בגלל הגיל, לפחות תיתנו לי את מה שמגיע לי".

בכתב התביעה דורש קטיפה פיצוי של 15,702 ש"ח על אי מתן הודעה על תנאי העסקה, 84,000 ש''ח על אי מסירת תלושי שכר או תלושים פיקטיביים, 181,177 ש"ח על עבודה בשעות נוספות או בימי מנוחה, 30,000 ש''ח על פדיון ימי חופשה ועוד.

לטענת מאמן השוערים הוא ניסה לפתור את הסוגיה מחוץ לדלתות בית המשפט. "אני איש של שלום", קטיפה סיכם, "ניסיתי להגיד להם בצורה יפה, והם שלחו לי צ'ק פיצויים, ואמרו לי שזה גמר חשבון. הסכום בצ'ק היה ממש בוטנים לעומת מה שמגיע לי. אני אוהד מכבי פ"ת מילדות, ואני אמשיך לאהוד את הקבוצה הזאת, אבל אני רק רוצה את מה שמגיע לי, לא מעבר לזה".

התביעה הוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בבת ים באמצעות עורכת הדין מיטל דקל, שמייצג גם את עמי פאן בתביעתו. ממשרד עורכי הדין של תומר אשורוב נמסר בתגובה: "כתב התביעה מדבר בעד עצמו, חג שמח ושנה טובה לכל בית ישראל".

תגובת אבי לוזון: ״טרם קיבלנו את כתב התביעה, אבל נציין כי יוסי קטיפה קיבל את המגיע לו ולא חייבים לו כל סכום שהוא. ניפגש בבית המשפט. גמר חתימה טובה לכל עם ישראל״.