הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עופרי ארד נפרד מאביו: "מבטיח שאלחם כמו אריה"

בלם מכבי חיפה פרסם פוסט מרגש: "לימדת אותי כדורגל"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  11.09.21 - 12:46

צילום התמונה שבראש הידיעה: האתר הרשמי של מכבי חיפה

מכבי חיפה תקועה בגזרת מוחמד אבו פאני, אבל בינתיים נראה שהיא דואגת לשמור על נכס אחר. ג'וש כהן מסיים את חוזהו בתום העונה ויסגור עונה שלישית בירוק, ובשורות האלופה ידונו עמו על הארכת החוזה. השוער, שהצטיין בעונה שעברה, מעוניין להישאר בישראל והמו"מ צפוי להיות קצר וממצה.

בתוך כך, עופרי ארד נפרד מאביו עם פוסט באינסטגרם: "אבא שלי. אהבת נפשי, הלב שלי. אני בשלבי פרידה ממך. לא רוצה, לא מעכל, לא מסוגל. אומרים שמי שנפטר בחג הוא צדיק ובמיוחד בראש השנה. ואתה אבא, היית צדיק אמיתי. בלילה האחרון שהלכתי לישון אמרתי לשני שאני מרגיש שהלילה זה הלילה האחרון שלך. אחרי כמה שעות העירו אותי לבשורה המרה ולא הופתעתי כי הרגשתי אותך אבא, כמו כל דבר בחיים. היית טוב לב וכנה, אין בן אדם שלא התאהב בך, לא פגעת באף אחד ותמיד עשית הכול בשביל הסובבים אותך עם החן והציניות שלך.
אבא שלי אני כל כך מתגעגע אלייך. לחיבוק שהיית שם עלי את הראש, למילה הטובה, למבט ואפילו לביקורות הנוקשות והתיזוזים בסופר, כמובן רק במבצעים. לכל מקום שהלכנו יחד היית משוויץ בי 'אתם יודעים מי זה? זה בלם מכבי חיפה ונבחרת ישראל' ואיכשהו זה תמיד היה לאנשים שאנחנו לא מכירים ואני הייתי מתפדח ברמות ואומר לך 'אבא די זה מביך אותי'. תמיד צחקת וענית 'תן לי להשוויץ בך, חיכיתי לזה כל חיי'".

"הקשר שלנו היה מעבר לאבא ובן. הקשר היה עמוק כל כך עד שידענו להרגיש אחד את השני תמיד בתחושות וברצונות. ליווית אותי לכל אימון ומשחק מאז שאני בן 3 ועד הסוף. היית מתיישב מחוץ למגרש, בקיץ פותח כיסא ושמשייה ובחורף מגיע עם מטריה ומעיל גשם, ותמיד צופה בי בגאווה. הייתי נוסע איתי לטורנירים בחו״ל ולמשחקים מבאר שבע ועד קריית שמונה. כששיחקתי שנה בהפועל רמת גן התעקשת לנסוע איתי כדי להקל עליי את הנסיעות, היית מחכה שעתיים בקניון ואז בא לראות את האימון ולבסוף יורד עליי בדרך שהייתי חלש באימון או שלא נתתי מעצמי מספיק. ככה היית אבא, תמיד שואף למצוינות ולא וויתרת לי על זה".

"תמיד הקפדת איתי על שעות שינה, אוכל נכון ואימוני אקסטרה יותר מאחרים. חישלת אותי במהלך הדרך ותמיד אמרת לי שאני טוב במה שאני עושה, רק צריך להאמין ולהיות סבלני גם אם לפעמים לך בעצמך לא הייתה את הסבלנות. אבא שלי אני רוצה לומר לך תודה. הענקת לי אינספור ערכים, לימדת אותי מה זה טוב לב ואהבת חינם, נתינה בלי גבולות, אהבה וכיבוד האישה וכיבוד הורים יותר מכולם, אכפתיות, התמדה, אומץ, בגרות, התנהלות כלכלית ובעיקר לימדת אותי כדורגל והקפדת איתי על כל ניואנס קטן החל מפס ועד לעמידה ברחוק בקרנות. שתדע לך שאת כל הויתורים וההקרבות שעשיתי בחיי זה הכל היה בשבילך.אני ידעתי כמה היה חשוב לך שאצליח וכמה זה עשה אותך מאושר ואני הצבתי לעצמי מטרות כל יום בשביל שתזכה לאושר הזה. תודה על כל מה שעשית עבורי. היית האבא הכי מושלם שיכולתי לבקש. היום אני חוגג יום הולדת 23. פעם ראשונה בלעדיך. לא נתפס".

"היום אני חוגג יום הולדת 23. פעם ראשונה בלעדיך. לא נתפס. תמיד היית מתקשר אליי ומאחל לי מזל טוב בהתרגשות שיא ובכי קטן, נותן לי חיבוק עוטף שהיה שווה לי הכל. אתה חסר לי ואין דבר שימלא את המקום הזה שלך אבא. בימים האחרונים שלך, נפרדת ממני והשארת לי צוואה. אמרת לי שאתה מבקש ממני להמשיך עם הכדורגל, להיות חזק ועוצמתי, להמשיך לייצג את המדינה בכבוד ולא לוותר על אף משחק נבחרת ושאתה מאוד רוצה שאגשים לך עוד חלום ובעתיד אשחק באירופה בקבוצה שתתאים לי ואני לה".

"הבטחתי לך אבא. הבטחתי לך שאעשה אותך גאה שאעבוד יותר חזק ואעשה הכל כדי להגשים את החלומות שלך ואגיע לאירופה. ברגע שלקחנו אליפות והורדתי אותך לדשא אמרתי שם משפט שחקוק לי בראש: 'אבא נלחם במחלה ואני אלחם על המגרש'. אני מבטיח לך אבא שאני אלחם כמו אריה על המגרש כמו שאתה היית אריה מול המחלה. רוח הלחימה שלי תהיה הדגל שלי אבא, הדגל שלנו. כמו שתמיד לימדת אותי להילחם בלי פשרות עם כאבים או עייפות בלי פינוקים".

"אני מבטיח לך אבא שאשמור על אחדות המשפחה. אדאג לכולם ואשמור על אמא שהייתה לך הכל. לפני כמה חודשים ששוב קראו לנו להיפרד ממך בבית החולים, שאלו אותך שאלה ואתה ענית בצורה שכל כך מתאימה לך. 'עודי מה עוד היית רוצה להספיק שלא הספקת בחייך?' ואתה ענית 'לעשות את אמא יותר מאושרת'. וזה אבסורד אבא. איך כבר אפשר לעשות את אמא כל כך מאושרת יותר ממה שהיית עושה כל יום? היית הבעל הכי מדהים שהיא יכלה לבקש. הבאת לה את הירח והורדת לה את הכוכבים".

"הדבר שהכי כאב לך היה שאתה לא תספיק ללוות אותי לחתונה. אמרת לי שזה כל כך כואב לך. וניסיתי אבא. הצעתי לשני נישואין וארגנו חתונה הכי מהר שיכולנו. אבל למרות הכל לא הספקנו אבא ואני מצטער. אני יודע כמה אהבת את שני כמו הבת שלך. אני אשמור עליה כמו שהיית רוצה, בדיוק כמו שהיית שומר על אמא. היית לי הדוגמא הכי טובה בעולם. לסיום אבא, אני אפרד ממך ואגיד לך שאתה הולך איתי לכל מקום ויודע שתשמור עלי מלמעלה. אני שמח שאתה לא סובל יותר. נותרתי ריק מבפנים ולא יודע האם אצליח למלא את זה. אבא, אני מבטיח לך שכל פעם שאעלה על המגרש אתה תהיה איתי. אני מקווה שאתה נהנה שם למעלה כמו שנהנת בחיים, ותטפח בגן עדן את הגינה הזו שאתה כל כך אוהב. אני אוהב אותך אבא. תודה על הכל".

מכבי חיפה תארח הערב (שבת) את בני סכנין וביציעים צפויה חגיגה גדולה, כשהערכה היא ש-25 אלף צופים יגיעו לסמי עופר. לברק בכר יש שלוש התלבטויות בנוגע להרכב משום שלירוקים צפויים שבעה משחקים ב-22 ימים, כאשר לשחקני הנבחרות לא הייתה כלל מנוחה. המאמן עשוי לשמור את סאן מנחם ועלי מוחמד למשחק נגד פיינורד בשלישי ובמידה שזה יקרה, שון גולדברג ומוחמד ג'אבר יפתחו על חשבונם.

התלבטות נוספת של בכר קיימת בין גודסוויי דוניו לדין דוד. מלבד זאת, ישנם שני שינויים כפויים מהמשחק נגד הפועל חדרה: רז מאיר יפתח על חשבונו של ראיין סטריין הפצוע ואורי דהן יכנס לתפקיד של עופרי ארד. דולב חזיזה ישוב להרכב לאחר שריצה עונש הרחקה משלושה משחקים. צ'ארון שרי ישוב לשלישיית הקישור.

השוער, רועי משפתי שהגיע ממ.ס. אשדוד, יכלל הערב לראשונה בסגל. איתמר ישראלי מבוקש בלאומית, אך נראה שישאר במכבי חיפה לפחות עד ינואר למרות שאינו בתכניות. במקביל הוא מחכה להצעה מקבוצה בליגת העל.

במועדון מרוצים מקצב מכירת המנויים לשלב הבתים של הקונפרנס ליג כאשר 11 אלף ירוקים כבר הבטיחו את מקומם וסבורים שניצחון הערב יגדיל את הביקוש. במכבי חיפה מחפשים ניצחון בכורה בליגה: "זה חשוב לנו מאוד, לבטחון לקראת המשך המשחקים וכמובן חשוב לצבירת הנקודות".

הרכב משוער: ג'וש כהן; רז מאיר, אורי דהן, בוגדן פלאניץ, סאן מנחם (שון גולדברג); חוסה רודריגס, עלי מוחמד (מוחמד ג'אבר), צ'ארון שרי; עומר אצילי, דולב חזיזה, גודסואי דוניו (דין דוד).