הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ביקורת קשה בהפועל ב"ש. רוני לוי: "אתם משקרים לעצמכם"

המאמן זעם בהפסקת המחצית נגד הפועל חדרה. אי שביעות רצון מתפקודם של ויטור אבו עביד ("אסור לעבור לסדר היום על הטעויות"). קלטינס סירב לקצץ משכרו ונגרע מהסגל ברגע האחרון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.09.21 - 06:30
תחילת כתבה

פתיחת העונה המגומגמת של מכבי תל אביב ומכבי חיפה אפשרה להפועל באר שבע לפתוח פער על שתי הקבוצות שעל פי הערכות יתחרו איתה על תואר האליפות. עם זאת, הקבוצה של רוני לוי, דווקא במגרשה הביתי, ומול 10 אלף צופים בטרנר הציגה אמש (ראשון) מחצית ראשונה חלשה, והשיגה 2:2 בלבד מול הפועל חדרה.

בקבוצה הוטחה ביקרות את חוליית ההגנה, כשקפטן האדומים, מיגל ויטור, היה אחראי לשני חורים לא אופייניים במרכז ההגנה והיה על המוקד בעקבות היכולת שלו, כמו גם איאד אבו עביד. רוני לוי בחר לפתוח עם דנילו אספרייה והלדר לופס, שני שחקני הרכש החדשים. בעוד המגן השמאלי הראה איכויות ויעזור לב"ש העונה, לגבי קשר האגף עוד נותר סימן שאלה. במחצית רוני לוי זעם על השחקנים: "אתם משקרים את עצמכם. עושים בכאילו", צרח המאמן וכנראה שזה עזר כי למחצית השנייה ב"ש עלתה בצורה שונה.

כניסתם של אור דדיה, רועי גורדנה ורמזי ספורי הוסיפה אנרגיות שהיו חסרות לקבוצה מבירת הנגב, ולולא משחק מצוין של רובי לבקוביץ' והחמצות של יוג'ין אנסה ב"ש היתה משלימה מהפך. "אפשר לקחת מהמשחק הזה את האופי שלנו, לא נשברנו וחזרנו ממקום נמוך מאוד לתיקו. בכל אופן, אסור לעבור לסדר היום על הטעויות שביצענו", אמרו במועדון.

יממה לפני מועד תום העברות בב"ש עושים מאמצים להוביל לשחרור של דוד קלטינס. הבעלים, אלונה ברקת, מעוניינת להפחית את התקציב ובמועדון דרשו מהשחקן לקצץ 35 אחוז משכרו כתנאי להישארותו. קלטינס סירב בטענה הגיונית, לפיה במועדון צירפו העונה שחקנים בשכר גבוה כמו ניקיטה רוקאביצה, איתן טיבי, דור מיכה, דוידה פטרוצי, אספרייה ואנסה, אז לא ייתכן שרשת הביטחון קשורה רק לעובדה כי הוא מסרב לקיצוץ.

קלטינס, לטענת חבריו לחדר ההלבשה, היה המום שהגיע אתמול למתחם הבית האדום. "איפה הבגדים שלי?", שאל אחרי שראה כי לא הוכנו לו. כעבור מספר דקות הודיע לו מנהל הקבוצה, אביתר אילוז, שהוחלט לגרוע אותו מהסגל ולהלביש במקומו שחקן נוער. אגב, בניגוד למשחקים קודמים, הסגל לא נשלח לשחקנים יממה קודם וקלטינס היה משוכנע שיהיה על הספסל.

בב"ש ציינו כי לשחקן היו הצעות מבית"ר ירושלים והפועל חיפה אך המעבר לא צלח. אם קלטינס יישאר ב"ש לא תמהר להחתים את אביאל זרגרי שהצעה עליו ניתנה אך לא בסכומים אותם דורשים בירושלים.