הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ואן לוון מתלבט בין עדן שמיר לשרן ייני

מאמן מכבי ת"א עדיין לא החליט מי מבין השניים יפתח לצד גלזר וריקן נגד מכבי חיפה. המפתח לסוגיה: משחק ההגנה, שקיבל דגש רב באימונים. גררו צפוי להמשיך לצד קניקובסקי ופריצה

תומר לוי
תומר לוי  17.09.21 - 09:30
תחילת כתבה

עם נקודה בודדת בשני המשחקים הראשונים בליגת העל, דריכות שיא במכבי תל אביב לקראת המשחק מחר (שבת, 20:30) נגד מכבי חיפה (שידור ישיר ב-5SPORT). תעיד על כך העובדה שלמרות צום יום הכיפורים, פטריק ואן לוון לא ויתר וקבע אימונים אתמול ל-22:00 בלילה ולהיום בבוקר.

 • שבת, 20:30, שידור ישיר ב-5SPORT: מכבי תל אביב נגד מכבי חיפה
 • "זה מבחן קריטי עבורנו", אמר שחקן בקבוצה. "מעבר ליוקרה של המשחק, אף אחד לא רוצה להישאר בלי ניצחון אחרי שלושה מחזורים. נבוא לתת את הכל, גם בשביל הקהל".

  מבחינת ההרכב, נראה שההתלבטות של פטריק ואן לוון היא בעיקר בקישור בין שרן ייני שפתח ביום שלישי נגד אלשקרט, לעדן שמיר שעלה ב-11 נגד מכבי פתח תקווה במחזור האחרון. אבי ריקן ודן גלזר יהיו מי שיאיישו את שתי העמדות האחרות. בהתקפה, המאמן ההולנדי ימשיך לתת קרדיט לאדוארדו גררו, גבי קניקובסקי וסטיפה פריצה, שעושה רושם שהתאקלם בצורה מהירה.

  מכבי ת"א תשחק ללא אנריק סבוריט הפצוע, כך שאופיר דוידזאדה, עידן נחמיאס, לואיס הרננדס ואנדרה ג'ראלדש ירכיבו את חוליית ההגנה. באימוני הקבוצה שמו דגש בכל השבוע האחרון על משחק ההגנה, שנראה שעדיין לא מחובר בצורה טובה, וההתלבטות בין שמיר לייני תלוייה מאוד בנושא הזה.

  הצהובים מגיעים אחרי ה-1:4 על אלשקרט בקונפרנס ליג, ו-ואן לוון דיבר על ההשפעה החיובית של הניצחון: "השערים שכבשנו נתנו לשחקנים, בייחוד בחלק הקדמי, ביטחון ביכולת שלהם להגיע למצבים ולנצל אותם. יש דברים שנצטרך להמשיך ולשפר לא רק בחלק הקדמי, אלא גם בקישור ובחלק ההגנתי ואנחנו עובדים על זה. המשחק בשבת יהיה אחר לגמרי ואווירה אחרת לגמרי".

  דן ביטון, שכבש והוסיף שני בישולים ביום שלישי, אמר לקראת המשחק: "כולם יודעים מה המשמעות של המשחק הזה, במיוחד שאנחנו מגיעים עם נקודה אחת מ-6 וזה לא מה שקיווינו לו. אנחנו נעשה את ההכנות שצריך ויודעים שזה משחק חשוב, גם לקהל, שאני מצפה שהיגיע וידחף אותנו. כולנו מצפים למשחק הזה". גבי קניקובסקי הוסיף: "גם בשנה שעברה ראו את התצוגה והתוצאות ב'דרבי' הזה מבחינת הקהל והאווירה, זה היה יוצא דופן ואני מקווה שגם במשחק בשבת הקהל יגיע, יעודד וידחוף אותנו ונשיג את התוצאה שאנחנו מייחלים לה".

  בתוך כך, אנדראס יאניוטיס בדרך חזרה לאטרומיטוס. השוער, ששוחרר ממכבי תל אביב והושאל לקבוצה היוונית בעונה שעברה, צפוי לשוב אליה - הפעם בהעברה קבועה, כך על פי דיווח ביוון.

  הרכב משוער: דניאל פרץ; אנדרה ג'ראלדש, לואיס הרננדס, עידן נחמיאס, אופיר דוידזאדה; דן גלזר, שרן ייני (עדן שמיר), אבי ריקן; אדוארדו גררו (מתן חוזז), גבי קניקובסקי, סטיפה פריצה.