הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מהחגיגות ועד ההכנסות: כך חיפה חגגה זכיה בגביע הטוטו

המשאלה שהוגשמה לברק בכר, המסר המרגש של ראיין סטריין והמבט קדימה. הירוקים שמו מאחור את ההפסד הכואב למכבי ת"א, החזירו לעצמם את גביע הטוטו אחרי 14 שנים ויצאו לחגוג

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  23.09.21 - 06:35

לאחר 14 שנים, מכבי חיפה החזירה לעצמה את תואר "מחזיקת גביע הטוטו". בכרמל ספרו תואר שלישי תוך ארבעה חודשים, והחגיגה הייתה בהתאם: אחד אחר השני הצטלמו השחקנים על כר הדשא עם הגביע, כמו גם אנשי הצוות שנדרשו על ידי ברק בכר להצטלם יחדיו. הנשיא, יעקב שחר, בחר שלא לעלות לכר הדשא והמתין בכניסה לחדר ההלבשה כדי לחבק את מאמנו.

בעקבות הזכיה, מכבי חיפה הכניסה לקופתה כמיליון ש"ח - אך החגיגות היו בעיקר בשל הקאמבק בצל החיסורים הרבים ולאחר ההפסד למכבי ת"א שהשאיר תחושת מרה במועדון וכן אכזבה לאוהדים.

ברק בכר בחר להקדיש לאותם אוהדים את הזכייה: "יש למועדון עוד תואר ביד וזה כבוד גדול. את הגביע אני מקדיש רק לאוהדים, שאני יודע שהם היו מאוד מאוכזבים מההפסד האחרון ועדיין באו בהמוניהם, מילאו את היציע ונתנו לנו אווירה טובה. גם בפיגור וגם בדקות קשות הם עודדו ותמכו, יש להם הרבה הוצאות, זה כל 3-4 ימים משחק וזה לא מובן מאליו. מגיע להם על הנחישות והתמיכה הזאת, אני שמח שהיום הם יצאו מרוצים".

שחקני מכבי חיפה הקדישו את הזכייה למאמנם, שחגג בשלישי יום הולדת 42 וביקש את גביע הטוטו כמתנה. בכר שוחח עם חניכיו לפני המשחק ודרש מהם משמעת טקטית ואגרסיביות כפי שהציגו נגד פיינורד ובחצי גמר גביע הטוטו נגד הפועל ת"א. בכר ביצע רוטציה ארוכה, כשהעניק מנוחה לעומר אצילי, דולב חזיזה, רז מאיר, דין דוד ועלי מוחמד שעלו כמחליפים, וכן לסאן מנחם שלא שותף.

באשר למחליפים: מאור לוי רשם מחצית ראשונה טובה והיה מנקודות האור; מחמוד ג'אבר פתח כמגן ימני, בהמשך הוסט לעמדת הקשר והראה יכולת טובה יותר; שון גולדברג רשם משחק שקט וזכה למחמאות; ורועי משפתי בהופעת בכורה מוצלחת, הציג בטחון רב והרשים את הצוות המקצועי. אלא שההפתעה הגדולה ביותר בהרכב הייתה ללא ספק טאלב טוואטחה, שרשם בכורה ב-11 מאז חודש פברואר.

במועדון החמיאו בסיום לבוגדן פלאניץ' שרשם משחק יוצא מן הכלל: 6/6 בתיקולים, 12 חילוצי כדור, 13/16 במאבקים ו-91% דיוק במסירה. פלאניץ' לא לבד, כי גם דולב חזיזה ורז מאיר זכו לתשבוחות. למרות שחזיזה שיחק רק מחצית, הוא היה המכדרר המצטיין (4/6) ואף בישל בישול נהדר לדין דוד. מאיר כבש את הפנדל המנצח וזכה לאהדה גדולה.

הקפטן, נטע לביא, הניף את הגביע - אך ראה את המשחק מהיציע ובצוות המקצועי מצפים לשובו. בן שהר לקח חלק בחגיגות וצפוי בימים הקרובים לשוב לאימונים. המגן האוסטרלי, ריאן סטריין, ימשיך להיעדר ופירסם פוסט ברשתות החברתיות: "זמנים קשים כרגע, הלוואי ויכולתי להיות אתכם (השחקנים) היום. אני עושה את הכל על מנת לשוב חזק יותר".

רשימת הפצועים כוללת גם את מוחמד אבו פאני, שעבר אתמול בהצלחה ניתוח במיניסקוס וצפוי להיעדר כחודש. בכר התייחס למצב הסגל: "אנחנו עם קצת פצועים, אבל זה לא תירוץ. נצטרך לדעת להרוויח את כל השחקנים, כפי שעשינו, נמשיך לעשות רוטציות ולדאוג ששחקנים יהיו רעננים. זה מאמץ לא פשוט, אבל יש שחקנים שהראו היום הרבה אופי ואני בטוח שביום ראשון נבוא ונעשה הכל כדי לנצח ויש עוד זמן עד ברלין".