הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא עוד משחק עבורו: מה שעבר בין דור מיכה למכבי תל אביב

המיילים שלא נענו, האכזבה, הסיבות לבכי מול מכבי חיפה, ההחלטה להגיש תביעה, וגם: האם הוא מתכוון לחגוג במידה ויבקיע? רגע לפני שהקשר יפגוש לראשונה את קבוצת נעוריו, מבט פנימה על מה שקרה בין הצדדים מאז התפוצצות הפרשה ועד המפגש שייערך הערב באיצטדיון טרנר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.09.21 - 11:30
תחילת כתבה

בעוד תשעה ימים, דור מיכה יעמוד ברגע הכי מרגש בחייו. הוא יישא לאשה את אלמוג בר נוי, חברתו מזה כשנה. אך מי שיוזמן לחתונה בוודאי ישים לב כי חלק מבעלי התפקידים במכבי ת"א, לא יגיע לאירוע. מדובר באותם אנשים שעד "פרשת הנערות", הרימו את מיכה על הכתפיים וסגדו לו. להוציא את מאור קנדיל, דן גלזר, אייל גולסה וטל בן חיים, מיכה כמעט לא בקשר עם יתר השחקנים. אין כעס עליהם, פשוט כל אחד כבר נמצא במקום אחר.

מאז שהוחלט לשחררו אפילו לפני החלטת הפרקליטות, מיכה לא דיבר על מכבי ת"א. כך גם עד היום. הוא מתכנן תביעה גדולה נגד הקבוצה בה גדל מגיל 6, אסף לא מעט ראיות, הקליט שיחות, שמר הודעות ורק אם הסיפור יגיע לפשרה, הוא כנראה גם לא יוציא את כל מה שיש לו בבטן כבר תקופה ארוכה.

הוא לא תיאר לעצמו שיהיו אנשים בתוך המועדון הצהוב שיפנו לו את הגב אבל גילה שגם להיות סמל צהוב, לא מקנה לו זכויות כשבעל הבית מקבל החלטות מעבר לים. מיילים לקנדה, הודעות טקסט לג'ק אנגלידיס כדי לנסות להבין - כלום לא עזר ומיכה החליט לעבור הלאה. בשנה בה עזב יחד עם עומר אצילי, מכבי ת"א לא זכתה באליפות. אצילי חגג עם מכבי חיפה את התואר, מיכה הסתפק בגביע עם אנורתוזיס שהתחננה שיישאר לעוד עונה באי השכן.

מיכה רצה לחזור לארץ. השיחות עם אלונה ברקת, אליניב ברדה ורוני לוי גרמו לו להבין שבב"ש, כמו במכבי ת"א, ירוצו לכל התארים. עוד לפני שחתם באופן רשמי כבר סגר דירה בלהבים, איתי שכטר אורח קבוע ומיכה היה גם זה שלחץ לצרף את החבר הטוב.

לפני גמר גביע הטוטו, בצוות המקצועי של ב"ש החליטו שמיכה לא יפתח. המטרה ברורה - מיכה יעלה בהרכב הערב (שבת) מול מכבי ת"א. בניגוד לאצילי שספג קללות מהקהל הצהוב במשחק מול מכבי חיפה, בב"ש העריכו שהקשר יתקבל אחרת על ידי הקהל האורח, שחלק גדול ממנו ידע לאחל למיכה בהצלחה גם בצבע האדום. ברגע שיצאה ההודעה הרשמית, חלק מהאוהדים גם לא פחד לבקר בפומבי את ההנהלה על השחרור של מי שנחשב אחרי אבי נמני, לסמל הכי גדול שיש.

הבכי של מיכה אחרי החמצת הפנדל בגמר גביע הטוטו מול מכבי חיפה, היה התפרקות של תקופה ארוכה. הוא לא כבש פנדל בחצי הגמר, לא בגמר ועוד רגע הוא משחק מול מי שהייתה המשפחה שלו כל כך הרבה שנים. המון רגש התפרץ עם שריקת הסיום, כמו הרגש כשהוא נוגע בכדור על הדשא.

הכל ביחד הפך לדמעות אל מול המצלמות. אחרי אותו משחק, מיכה לא נרדם עד שעות הבוקר הקטנות. בלילה האחרון, אפשר לנחש, הוא גם נע בחוסר נוחות מסוימת במיטה. לחבריו הוא הבהיר כי על אף המצב מול מכבי ת"א והתביעה המשפטית שבדרך הוא לא מתכוון לחגוג אם יבקיע.

"דור נתן את כל כולו למכבי ת"א ובהנהלה יכלו להתנהג איתו אחרת או לפחות לחכות להחלטה של הפרקליטות", אמרו בסביבתו של הקשר שבוודאי יתרגש הערב אבל גם ירצה להוכיח. להוכיח לעצמו שהוא יכול להוביל, להוכיח למכבי ת"א שטעו שוויתרו עליו, ולהוכיח להפועל ב"ש שמהרגע הראשון נתנה לו חיבוק וצ'אנס להוביל עוד קבוצה לתארים בכדורגל הישראלי.