הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"טעות שלא סופרים אותנו במאבק אליפות"

בב"ש חגגו ניצחון על מכבי ת"א, אך אבחנת הפציעה של מיכה - שייעדר מספר שבועות בעקבות קרע בשריר - מהלה את השמחה בעצב. לוי זכה למחמאות: "שוכחים שכבר השיג הכל בכדורגל"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.09.21 - 06:56
תחילת כתבה

טירוף בהפועל ב"ש אחרי הניצחון על מכבי ת"א. מעבר לשלוש הנקודות שהובילו את ב"ש למקום השני בטבלה, השחקנים הקדישו את הניצחון לקהל שנתן הצגה ביציעים ולדור מיכה ואיתי שכטר, שהצהובים הראו להם את הדרך החוצה. "לא סופרים אותנו במאבק על התואר, אבל עושים טעות", אמרו בב"ש בביטחון. בחדר ההלבשה השחקנים רקדו ושפכו אחד על השני מים. "עבר זמן מאז ניצחנו אותם בבית, מגיע לנו לשמוח", הם הסבירו.

מיכה, שקרע את השריר וייעדר כמה שבועות, הרגיש את הירך האחורי כבר באימון שלשום - אבל רצה לשחק עד שהרגיש שהחמיר את הפציעה. מיכה התרגש מקבלת הפנים מצד האוהדים האדומים וגם ידע להודות לאוהדי מכבי ת"א, שידעו לכבד אותו בחימום וגם אחרי שהוחלף מחאו לו כפיים.

רוני לוי זכה לשבחים על ניהול המשחק וההכנה. קודם כל הוא סירב להוציא את השחקנים למלון כדי שיגיעו מהבתים יותר נינוחים. הוא כבר שומע למעלה משבועיים שדנילו אספרייה זה לא חיזוק נכון, אבל ביקש מכל מי שדיבר איתו עוד קצת סבלנות, אמר שהוא רואה באימונים מה שעדיין לא בא לידי ביטוי במשחקים. לוי שינה לקולומביאני עמדה, העביר אותו לאגף השמאלי - גם מתוך מחשבה שאנדרה ג'ראלדש מסייע רבות להתקפה, אבל פחות אחראי מאופיר דוידזאדה בהגנה - וזה השתלם.

גם השיבוץ של יוג'ין אנסה כחלוץ ולא כשחקן קו על מנת לנצל את המהירות שלו והפיזיות על שני הבלמים של מכבי ת"א, הוכיח את עצמו. "הניסיון של רוני לוי על הקווים הכריע", אמרו בב"ש. "ראו מי מאמן טוב יותר, זה היה נוקאאוט. אנשים מזלזלים, אבל שוכחים שרוני לוי כבר השיג הכל בכדורגל הישראלי".

העקיצה הזו לא נאמרה סתם. בב"ש זוכרים היטב את מה שפטריק וואן לוון אמר על רוני לוי לפני חמישה חודשים אחרי הניצחון של הצהובים בבלומפילד ("רוני לוי השפיע על השופט, אין דברים כאלה בכדורגל"). אז לוי שתק, אבל אתמול הוא סגר את המעגל. זה היה הניצחון הראשון של רוני לוי על הצהובים מאז ינואר 2008, אז אימן את מכבי חיפה. מאז ועד אתמול עברו 17 מפגשים. בנוסף, זה היה המפגש השלישי בליגה מתוך ארבעה שב"ש לא סופגת.

המשמעת הטקטית של ב"ש ניצחה את המשחק. חאתם עבד אלחמיד ומיגל ויטור היו ראשונים לכל כדור, אריאל הרוש השרה ביטחון, רועי גורדנה שקיבל הזדמנות מחודשת בהרכב הראה שאין סיבה שלא יילקח בחשבון לפני דוידה פטרוצי - ורמזי ספורי שנכנס כמחליף המשיך שוב את העונה הטובה שלו עם שער שעשוי להילקח בחשבון לאחד המועמדים לשער העונה.

לקראת המשחק מול מכבי חיפה, המטרה של רוני לוי היא לאושש את השחקנים שלו. ההפסד בגמר גביע הטוטו עוד יושב לשחקנים בראש, אבל ברור לכולם שהמשחק הפעם יהיה שונה. ב"ש תקבל את חיפה אחרי משחק באירופה ועם יותר זמן מנוחה, אבל גם למכבי ת"א היה יותר זמן מנוחה לפני המפגש אתמול והיא הפסידה כך שזה לא מדד.