הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אטפלד לא יכול להישאר יותר". אוזן מועמד

לחץ במכבי נתניה לפטר את המאמן ההולנדי. גם קובי רפואה, חיים סילבס וניסו אביטן על הפרק. גורם בקבוצה: "הקהל נגדו מתחילת העונה, איך אפשר ככה?". האוהדים מתכננים מחאה אחרי החג

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.09.21 - 05:57
תחילת כתבה

משבר עמוק במכבי נתניה אחרי ההפסד אתמול (ראשון) 1:0 להפועל חדרה שהוריד את היהלומים למקום האחרון בטבלה עם 2 נקודות בלבד מארבעה משחקים. מיד עם שריקת הסיום התגודדו אוהדים רבים סביב המאמן ריימונד אטפלד ודרשו ממנו לשים את המפתחות ולהתפטר. גם מבחינת ההנהלה, לאחר ההפסד, מעמדו התערער מאוד.

גורם בקבוצה אמר: "אטפלד לא יכול להישאר יותר. הקהל נגדו מהמחזור הראשון. איך אפשר לתפקד ככה?". המאמן מיהר לרדת לחדרי ההלבשה בשריקת הסיום ושלא כהרגלו, לא עלה לדשא ללחוץ את ידי השחקנים. הסטטיסטיקה עמדה על 0 בעיטות לשער של נתניה אבל המאמן שמר על איפוק: "האחריות עלי, אבל להתפטר זה ללוזרים ואני לא לוזר".

בכל מקרה, לא מן הנמנע שבנתניה ימתינו עד אחרי המשחק הקרוב מול בני סכנין ואז ייחשבו מסלול מחדש. אחרי סכנין ופגרת הנבחרות, לנתניה ממתינים שלושה משחקים קשים ביותר: מכבי תל אביב, מכבי חיפה והפועל באר שבע. בינתיים, שמו של אורי אוזן עלה כמועמד והוא נמצא בקשרי ידידות חמים עם אייל סגל. לאוזן קיימת התחייבויות עד דצמבר מבחינת עבודתו בתקשורת, אבל מי שהיה מועמד לאמן כבר בקיץ את נתניה וברגע האחרון הסיכום לא יצא לפועל עשוי לבוא בחשבון. מלבד זאת, גם שמם של קובי רפואה, חיים סילבס וניסו אביטן יעלו על הפרק.

אוהדי נתניה כבר איבדו סבלנות ומתכוונים להגיע לאימונים אחרי החג כדי למחות כנגד הישארותו של המאמן הולנדי. בחדר ההלבשה כבר נשמעים קולות נגד אטפלד אחרי שעד לא מזמן כל חדר ההלבשה היה מאוחד סביבו.

במקביל, הבעלים אייל סגל שעבר אתמול אירוע לא פשוט כשהוכנס לניידת משטרה ושוחרר כעבור מספר דקות, לא מרוצה. מבחינתו הוא הגדיל את התקציב כדי שנתניה תראה טוב יותר אבל זה לא בא לידי ביטוי לא בקבוצה הבוגרת ולא בקבוצת הנוער. סגל, שמחלקת הנוער חשובה לו יותר מהבוגרים, רתח על חלק משחקני הנוער אחרי ההפסד למכבי ת"א.

מעבר להיותו אוהד, סגל הוא איש עסקים שתורם לא מעט לקהילה ונעלב מהתנהגות השוטרים נגדו. התמונות וקטעי הוידאו שפורסמו אמש בהם הוא נצפה יושב בניידת משטרה אחרי עימות עם שוטרים לא הוסיף לו למצב הרוח. במשטרה מדגישים כי סגל התנהל לא נכון בניגוד להודעת נתניה וקרב הגרסאות הזה נמשך גם הבוקר. "אם סגל היה מתנהג בצורה נאותה אף אחד לא היה עוצר אותו", אמרו במשטרה. גורם בנתניה הגיב: "עצרו אותו כאילו מדובר בעבריין. היה ראוי שהתנהגו אחרת ולא יחפשו כותרות".

בנתניה לא אהבו את ההרחקה של אלמוג כהן, שספג אדום ישיר בדקה ה-26 של המשחק. שיר צדק ינסה לחזור לאימונים מלאים בתקווה להיות כשיר למשחק בדוחא. אם לא יוכל, יובל שדה או עמרי גנדלמן יפתחו לצד רז שלמה שאתמול זכה למעקב של נבחרת ישראל.