הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לקחו את הכרטיסים בכניסה ומכרו אותם שוב"

אוהדי הפועל חיפה בטענות קשות נגד מארגני המשחק במושבה

הדר יעקבי
הדר יעקבי  03.10.21 - 14:43
תחילת כתבה

טענות קשות של אוהדי הפועל חיפה נגד מארגני המשחק אמש (שבת) מול מכבי פ"ת במושבה. לטענת חלקם מספרים כי הכרטיסים נלקחו מהם בשלמותם בכניסה לאיצטדיון ונמכרו בספסרות לאוהדים אחרים.

"רכשנו את הכרטיסים לפני כמה ימים והגענו איתם מודפסים", סיפר האוהד צח ג'ינו, שהגיע למשחק, "המתקן החשמלי שמעבירים דרכו את הכרטיסים לא פעל. במקומו עמד שם בחור שביקש את הכרטיסים ליד וראיתי שהוא מכניס את הכרטיסים לכיס המכנס שלו. הגלגלת בכניסה היתה פתוחה אז נכנסתי, ורק בפנים, כשדיברתי עם עוד אוהדים, הדברים התחילו להתחבר לי והבנתי שיש שם משהו מסריח".

עוד לפני כן, במהלך השבוע, התברר לאוהדי הפועל חיפה כי לקופות ברק הגיעו רק מאה כרטיסים נוער/חייל. "הכל התחיל כשאנשים פנו לקופות ברק לקנות כרטיסים של חייל ונוער וכל הכרטיסים נגמרו", משתף אלכס רמי אוהד הקבוצה, "במכבי פ"ת אמרו לנו לקנות בלי עמלה באיצטדיון, אז הגענו לקופות במושבה, כל הדרך מחיפה, וגם שם אמרו שנגמרו הכרטיסים לחייל/נוער. תארי לך שעולה אזרח ותיק לאוטובוס והכרטיסן אומר לו שאין כרטיס לאזרח ותיק, זה נשמע למישהו הגיוני?!" סיפר בכעס.

רמי המשיך: "באחת הכניסות לאיצטדיון הבר-קוד לא עבד והגלגלת היתה פתוחה. עמד שם בחור וכל מי שנכנס הוא בדק לו את הכרטיס והשאיר אותו אצלו בלי להחזיר את הספח. הוא אגר אצלו כרטיסים ביד ואז בא בחור אחר לקחת ממנו את הכרטיסים. כשעמדתי ליד הקופות ישב שם אדם וראיתי כל פעם מישהו שמגיע ונותן לו כרטיסים שנראו משומשים והוא מוכר את זה חצי מטר מהקופה ב-50 ש"ח כשהקופה מוכרת ב-80. כולם ראו ועצמו עיניים. מצד אחד, מי שמכר בספסרות הוא עבריין, ברור, אבל מצד שני הוא גם רובין-הוד. למכור כרטיס ב-80 שקל למשחק כדורגל?! אנחנו באים מחיפה, זה עולה לנו זמן ודלק גם ככה, ואנשים שבאים לראות כדורגל זה אנשים פשוטים. תעשו מחיר הגיוני".

גם נדב מאיוסט, עורך דין ואוהד הקבוצה, נתקל באותה תופעה: "רציתי לקנות לילדים שלי כרטיסים בקופות ברק, אבל שם אמרו לנו שיש רק מאה כרטיסי נוער והם נמכרו כבר. במכבי פ"ת אמרו לנו לא לדאוג ושנוכל לקנות כרטיסים בשבת בקופות המגרש, אז הגעתי בלי כרטיסים. חבר שלי היה הראשון בקופות, הוא קנה חמישה כרטיסי נוער ושאל כמה כרטיסים כאלה יש ונאמר לו מאה. זה היה בעשרים לחמש, פחות משעה אחר כך כבר אמרו שנגמרו כל כרטיסי הנוער עבור אוהדי הפועל חיפה, כשלאוהדי מכבי פ"ת המשיכו למכור כרגיל".

מאיוסט הוסיף: "לקחנו את הכרטיסים, ובאנו להכנס. זו היתה כניסה צפונית, שער 12 לפני הכניסת נכים. היו שתי גלגלות, אחת מהם, השמאלית, לא עבדה. עמד שם בחור בחולצה לבנה שלקח את הכרטיסים ליד ואמר לי להיכנס. ביקשתי ממנו את הכרטיסים והוא אמר לי שאני לא צריך אותם כי הגלגלת פתוחה. התעקשתי ואמרתי לו שאני צריך את הכרטיס כדי לדעת איפה לשבת והוא ענה לי 'תשאיר לי אותו, אני אכניס עם זה עוד אוהדי הפועל'. אני שם עם הילדים שלי, לא הייתי יכול להתחיל להתווכח איתו".

"בשער השבת העלו את אבי לוזון והוא אמר שנמכרו 900 כרטיסים", ציין אייל זיו, אוהד ותיק ומוכר של הפועל חיפה. "איך זה הגיוני?! היו למעלה מ-1500 אוהדים רק של הפועל חיפה. איפה יתר הכרטיסים?!" גם יתר אוהדי הקבוצה תהו לגבי המתרחש. "יש מצלמות באיצטדיון, הכל מרושת, אפשר לראות הכל" הם מספרים. "זה לא היה נראה שהוא מנסה להסתיר משהו בכלל".

תגובת מכבי פ"ת: "העניין נמצא בבדיקה מול חברת האבטחה ומנהל האירוע. אנחנו נשמח באם יהיה אדם אחד שיכול לזהות את הסדרנים/סדרן".