הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סלובודאן דראפיץ': "לא שמחתי להגיע לבית"ר ירושלים, אבל לא היתה ב

מהרושם שלו מחוגג ("אוהב פרסום יותר מבעלים אחרים") דרך התקופה עם שועה ("העדפתי את שלומי אזולאי על פניו") ועד קומאן ("אני יודע כמה קשה לו"). המאמן בראיון ל"5 באוויר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.21 - 14:33
תחילת כתבה

אחרי תקופה ארוכה של שתיקה: סלובודאן דראפיץ' מדבר. מי שהיה אחד המאמנים הבולטים בליגה, ופוטר במהלך העונה שעברה מבית"ר ירושלים, התרחק מאור הזרקורים ולאחרונה החל לעבוד בבית"ר נס טוברוק. היום (חמישי) הוא התראיין ל"5 באוויר".

"אבא ואמא שלי רצו שאהיה עורך דין ולא הקשבתי, המקצוע שבחרתי הוא לא קל ואני צריך להתמודד עם זה - לטוב ולרע", פתח המאמן את דבריו "למה נעלמתי? זה לא שאני איזה דברן גדול, אבל באמת לקחתי זמן לעצמי. אני עובד רצוף כבר 7-8 שנים, העונות הראשונות היו טובות והאחרונות פחות, הייתי צריך זמן לחשוב מה עשיתי טוב ומה לא. עכשיו, אחרי חצי שנה, הגיע הזמן שישמעו אותי. אני מקווה בקרוב למצוא את הבית החדש".

על ההבדלים בין אלי טביב למשה חוגג: "אין ספק שהם שונים לגמרי. טביב מעורב יותר, וזה בסדר, הוא רוצה לדעת מה ההרכב, מה השיטה, באיזה סגנון נשחק ואין לי בעיה עם זה, הוא בעל הבית, הוא משקיע הרבה כסף. אבל כשאתה מסביר לו בהיגיון הוא מבין. אצל חוגג, הוא לא מתערב בכלל. הוא לא רוצה לדעת על הסגנון. הוא כן שואל על האימונים, על ההרכב.  אני לא יכול לסתום לאף אחד את הפה, אני יודע להסתדר עם כולם. אין לי בעיה שידבר עם התקשורת. בכל מקרה שניהם לא קבעו לי כלום".

"אלי אוחנה מעורב בהכל", המשיך לחשוף את מאחורי הקלעים בשנים האחרונות. "דיברתי איתו יום יום, על האימונים, על ההיבט המקצועי, לפעמים היו ויכוחים. אוחנה דאג לכל המסביב בבית"ר, אני חושב שהוא טוב למועדון. הכישלון לא שלו, הוא של כל המערכת. אני צריך לראות איפה טעיתי וללמוד לפעם הבאה. האם טעיתי שהמשכתי עם ברדה? אמרתי לחוגג לקחת את שי ולא אותי, לא כל כך שמחתי להגיע לבית"ר אבל לא הייתה לי ברירה בגלל הקורונה. אם הייתי מוותר על החוזה לא הייתי מקבל כסף מנתניה, ידעתי מה הולך שם גם. חוגג רצה את שנינו, וככה קרה. במצבים אחרים יכול להיות שלא הייתי הולך לשם, אבל לא הייתה לי ברירה, הייתי מפסיד את החוזה במכבי נתניה".

על הרושם שלו מחוגג ובניית הקבוצה: "הוא מאוד נעים ורצה רק טוב לבית"ר, לא יצא לו. לא הייתי לי בעיה איתו. יכול להיות שהוא אוהב פרסום יותר מבעלים אחרים, זה שלו, אנחנו לא צריכים להתייחס לדברים האלה. אם הייתי בונה סגל כמו שאני יודע, אם אנטואן קונטה היה נשאר, חלוץ זר היה מגיע, ואולי עוד קשר, הקבוצה הייתה פנטסטית. כשבאתי הסגל היה קיים, לא יכולתי לעשות כלום. בפגישה הראשונה שלי עם חוגג, הם רצו להביא קשר אחורי בן 34 ואמרתי בשום פנים ואופן, יש שחקן בשם אביאל זרגרי. הלכתי איתו עד הסוף והצלחתי".

על התקופה שלו עם ירדן שועה: "חוגג המליץ על שועה, ידענו מה היתרונות והחסרונות. דיברתי איתו באופן אישי, ראינו שהוא מאוד רוצה והבאנו אותו. אם לא הייתי רוצה אותו, הוא לא היה בבית"ר. אם שלומי אזולאי היה נשאר, שועה גם לא היה מגיע ואמרתי לו את זה בפגישה שלנו. אמרו לי שהסתדרתי עם ערן לוי, אז גם עם שועה. הוא בן 21, כישרון גדול, גם דיא סבע פרץ בגיל 26. הוא עדיין לא חושב נכון על הכדורגל, אם הוא ישנה את המחשבה בית"ר תרוויח ממנו. בינתיים, הוא רק כישרון ושנים יגידו".

"ידעתי לפני המשחק מול אשדוד שאם אפסיד אני אתפטר", נזכר בימיו האחרונים במועדון, "ידעתי שהקהל רצה שאגיע, מאוד רציתי לשמח אותו, אבל לא הצלחתי. לקחתי אחריות והלכתי הביתה, אני שלם עם זה. יכולים לפרשן אם זה טוב או לא, אבל אני שלם עם זה. אני לא יודע אם זה עשה טוב לבית"ר, בסוף הם נשארו בליגה ובנו סגל חדש. הגעתי לעייפות, ראיתי שאני כבר לא יכול להשפיע מקצועית, אז לקחתי אחריות. זה בסדר גמור. הייתי עושה זאת שוב. התבאסתי שלא הצלחתי, אבל אני למדתי מזה. היום אני מאמן הרבה יותר טוב מלפני שנה".

על החוויה של מאמן זר בישראל: "זה מאוד קשה. המאמנים הזרים בדרך כלל מבינים כדורגל, אבל כשאתה מגיע לארץ יש חמישה זרים והשוק הישראלי מאוד חשוב. המאמנים הזרים פחות מבינים בזה, הם לא מכירים את השחקן הישראלי. אני יודע שקשה לארווין קומאן, בית"ר קבוצה לחוצה, אני מקווה שיעשו שינויים בינואר והוא ימשיך".

לסיום, דראפיץ' גם התייחס להמשך הקריירה ולאפשרות שיגיע לבני יהודה: "היו לי כמה הצעות מהליגה הלאומית, אבל אני חושב שמקומי בליגת העל, אני מחכה להצעה. לבני יהודה יש מאמן טוב ולא צריך לפטר אותו. מדובר במועדון גדול, אבל אני חושב שהייתי מחכה לליגת העל".