הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מכבי ת"א? אין בי פחד, לא אופתע אם ננצח"

לם במסיבת עיתונאים: "כשנתניה פנו אליי לא חשבתי שאבוא"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.10.21 - 15:45

פגרת הנבחרות תמה, ועכשיו ליגת העל מתניעה מחדש. עם החזרה לעניינים, מכבי נתניה תקווה להתאושש מפתיחת העונה הקשה כשתארח ביום שבת את מכבי תל אביב בזמן שעל הקווים תהיה דמות חדשה-ישנה - בני לם. בינתיים, לאחר שריימונד אטפלד פוטר והמאמן החדש מונה, הקבוצה קיימה היום (חמישי) מסיבת עיתונאים לקראת ההתמודדות המסקרנת.

"כשקיבלתי את הפנייה מנתניה בשנייה הראשונה לא חשבתי שאבוא כי הייתי בבית טוב", נזכר מאמן היהלומים. "אחרי שראיתי שרוצים אותי פה, מההנהלה לקהל ועד השחקנים החלטתי שאני הולך על זה. אני סומך על כולם שנתחיל דרך חדשה. אבא שלי היה שרוף על מכבי נתניה. זה היה החלום שלו שאהיה שחקן של הקבוצה ואם הוא היה יודע שהיום אני מאמן את הקבוצה הוא היה מתהפך בקבר חשבתי על אבא שלי כשקיבלתי את ההצעה, וגם הילדים התחילו לדחוף וזה עשה לי טוב. אני מקווה להחזיר לקהל הנפלא על המגרש. אני מכיר את ה-DNA של האוהדים האלה ויודע מה הם רוצים. אמרתי לשחקנים שהם יתנו את ה-100%, זה קודם כל".

על היחסים עם יעקב שחר ומכבי חיפה: "יש לי צמרמורות משחר. הוא נתן לי את ברכת הדרך, חיכיתי לו במשרד ודיברתי איתו, הוא הבין את הכל. הוא אמר לי 'בני אל תגיד, אני יודע, משגעים אותך ואתה רוצה את זה'. גם את אברהם גרנט הוא שחרר לנבחרת כשהיא באה ורצתה אותו".

על המעבר מקבוצות נוער לאימון בוגרים: "ההבדל היחיד זה ה-VAR. אני יכול להגיד לכם שעבדו איתי הרבה מאמנים מצוינים שהיום בליגת הנוער - רוני לוי, רן בן שמעון, גיא לוזון. הם שיחקו נגדי עם הקבוצות שלהם ומשם הם הגיעו לבוגרים ונהיו מאמנים מצוינים. אני הייתי מרוצה מהדרך שלי בנוער והיום אני מרגיש מוכן לאמן את מכבי נתניה. ימים יגידו. אני רוצה את העתיד שלי מובטח. דאגתי שאם משהו לא ימצא חן בעינם בסוף השנה הם תמיד יוכלו להגיד לי אם זה מתאים או לא".

בהמשך, המאמן התעסק גם במשחק קרוב של הקבוצה נגד מכבי תל אביב: "המילה פחד לא בלקסיקון שלי. אני לא מפחד מאף משחק. על מכבי ת"א לא צריך הרבה לדבר, זו מכבי ת"א. בכל מקרה אנחנו נסתכל להם בלבן של העיניים ואני לא אופתע אם ננצח את המשחק. אני רוצה לקרוא לאוהדים. יותר מ-6000 יגיעו אבל אני רוצה לראות סולד אאוט ושכולם יבואו גם בשביל בני לם, כי הוא נתן להם הרבה שנים טובות - 3 אליפויות, גביע, זה לא הולך ברגל. מקווה שנצליח ביחד".

 באשר לבעיות בהתקפת הקבוצה: "אני מגיע עם כדורגל שמח והתקפי, אבל מצד שני אני יודע לא לספוג גולים. תקחו את התקופה שלי מהנוער של חיפה, הבקענו הרבה ולא ספגנו. אני ידוע את שני הדברים. התבגרתי מבחינת טקטיקה ודרך של משחק".

"אלמוג כהן? אנחנו מדברים, הוא כרגע נשאר כי אין לנו מספיק בלמים והוא בתהליך", הסביר לם, "הוא קצת פצוע אבל הוא עוזר לי הרבה ודואג מסביב. הוא כבר בתוך תהליך של מנהל ספורטיבי במועדון".

גם אביב אברהם השתתף במסיבת העיתונאים: "עדיין לא חוויתי פה חילופי מאמנים באמצע העונה, אבל לא צריך להתייחס לזה יותר מדי. בני טיפח המון שחקנים והוא הכניס בנו את האנרגיות ואת התשוקה לחזור לנצח ולשחק טוב. אנחנו לא מתעסקים במאמן שהלך, עכשיו בני פה ואנחנו מסתכלים קדימה. בני זה דמות, זאת אגדה של נתניה, מרגישים את זה בעיר ובמועדון. זה לא עוד מאמן ואנחנו מאוד אוהבים אותו. הוא התחבר בצורה טובה. זה מאוד כיף, נקווה שזה יגיע גם לתוצאות טובות. יש פה סגל טוב, אחרי פתיחת עונה כמו שהייתה לנו קשה להגיד איפה נסיים בסוף העונה. אנחנו מסתכלים ממשחק למשחק ובהמשך נדע למה לצפות".

על העמדה המועדפת עליו: "מבחינה אישית בעונה של סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה העדפתי להיות קשר 50-50, אני אוהב להצטרף קדימה ומבחינה הגנתית אני עושה את העבודה שלי. אם אשחק בעמדה יותר אחורית אתעסק במשימות יותר הגנתיות אמנם, אבל כל תפקיד שאהיה בו יעשה אותי מאושר".