הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עידן פלוס: ורד מרגיש בהפועל ת"א בבית

השיחה עם חוגג בדרך לחתימה בחודורוב, הדומיננטיות בחדר ההלבשה, החיבור לדוידה וחוסר האגו. אקס בית"ר יכבוש שער ראשון באדום דווקא מול קבוצתו לשעבר? "ירצה לנצח יותר מכולם"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  18.10.21 - 11:55
תחילת כתבה

ב-14 ביוני, כשעידן ורד היה בדרך למתחם חודורוב על מנת לחתום על החוזה בהפועל ת"א, הוא קיבל שיחת טלפון. בצד השני היה משה חוגג. "בוא נראה מה אפשר לעשות", אמר לו הבעלים של בית"ר ירושלים לגבי חוזה חדש, אבל זה היה מעט מדי ומאוחר מדי, ממש מאוחר מדי. ורד כבר נתן את המילה שלו לאדומים, סיכם את כל התנאים, ולא היה ניתן להחזיר את הגלגל לאחור. זמן קצרצר לאחר אותה שיחה החל ורד עידן חדש באדום. צבע שעד לפני כמה חודשים היה "מוקצה" בשבילו.

אם הייתם שואלים את ורד בשלהי העונה שעברה היכן ישחק בהמשך, סביר מאוד להניח שהיה עונה בבית"ר ירושלים, למרות שסיים חוזה בקיץ. בחודש מרץ התראיין חוגג והצהיר שהוא רוצה לראות את ורד ממשיך בבית"ר ושהוא קפטן אמיתי שנלחם ללא פשרות. באותם ימים, ורד כבר היה משוכנע שיישאר עוד כמה שנים בצהוב-שחור. אבל דיבורים לחוד ומציאות לחוד. במשך כל הקיץ לא הגיעה שום הצעה רשמית מהבירה, מהקבוצה שהייתה לוורד בית במשך כל כך הרבה שנים.

הפועל, לעומת זאת, חיזרה אחרי הקשר. השיחה הראשונה הייתה כבר בסוף חודש מאי. ניר קלינגר הבהיר לוורד שהוא רוצה אותו ושהוא בונה עליו ומשם החלו המגעים בין הצדדים. מו"מ לא ארוך, ללא קשיים, למרות המעבר הרגיש בין המועדונים. גם המשפחה של ורד, שידועה כמאוד מעורבת ותומכת, הרגישה את ההערכה מצד אנשי הפועל ותמכה בצעד הזה. הקשר התיייעץ עם מספר שחקנים, ובראשם חברו הטוב עוד מבית"ר דן איינבינדר וגם בן ביטון, שמע על המועדון ועל התנאים הטובים, והבין שכדאי ללכת עם מי שרוצה אותך.

כחמישה חודשים אחרי, בהפועל מספרים על שחקן שכבר התאקלם. "לא מרגישים שהוא שחקן שהצטרף בקיץ, זה מרגיש אולי שהוא כבר בעונה השנייה שלו כאן", סיפר גורם במועדון. נכון, אולי בהתחלה היה לוורד קצת מורכב או מוזר להתרגל לצבע החדש, בכל זאת, עד לפני מספר חודשים הוא היה הסמל של היריבה הגדולה, אבל היום אפשר לראות אותו יוצא מהאימון בין האחרונים, מוקף כנראה באיינבינדר, בן ביטון, שלומי אזולאי הקשר ושלומי אזולאי החלוץ. "הם סוג של חבורה כזאת" אמרו במועדון.

בחדר ההלבשה ורד כבר סוג של מנהיג. בבית"ר, בתור הקפטן, לא היה משחק או מחצית שלא היה אוסף את החברים שלו לשיחה, בהפועל הוא יודע שזה התפקיד של איינבינדר והוא מכבד אותו ונותן לו את המקום. ועדיין, הוא מעורב מאוד. "יש לו נוכחות", אמרו בחודורוב. "יש לו אישיות מאוד טובה, הוא ממש יודע לחבר את כולם ולעשות אווירה טובה בחדר ההלבשה", העיד גורם בכיר בקבוצה והוסיף: "הוא שחקן שכל מאמן היה רוצה בחדר ההלבשה שלו ואנחנו שמחים שהוא אצלנו". בתקופת החגים, לדוגמה, ורד הזמין את כל הזרים להתארח אצלו בארוחות המשפחתיות, דבר שהוא נוהג לעשות בכל מועדון בו הוא משחק.

ורד גם התחבר לשחקנים הצעירים יותר, בעיקר לשי אליאס ולאושר דוידה. מכיוון שהוא ודוידה באותו תפקיד, ורד ממש מכוון, עוזר ומייעץ לו ובין השניים נרקם קשר חזק. לראייה, אחרי שער השוויון של דוידה במשחק מול נוף הגליל, השחקן בן ה-20 קודם כל רץ לחבק את ורד כדי לחגוג יחד איתו.

גם על הדשא ורד דומיננטי מאוד. אמנם הוא עדיין לא כבש, דבר שמעיב עליו על פי שחקנים בקבוצה, אבל הוא מוביל בקבוצה באיומים למסגרת (7) וחמישי מבין שחקני הליגה, וגם רשם הכי הרבה איומים על השער יחד עם פרליי רוסה (11). "זה קצת מציק לעידן שהוא עדיין לא כבש, אבל ברור לנו שברגע שהוא יכבוש את הראשון הכל ישתחרר", אמרו במועדון.

וזה מוביל אותנו לדבר הבא, שעליו העידו במתחם חודורוב. "אין לעידן אגו", הסביר גורם במועדון. "גם כשמוציאים אותו, הוא ממשיך לעודד ולהטריף מהספסל", סיפר אותו גורם והוסיף: "במשחק מול נוף הגליל, לדוגמה, ניר הוציא את עידן מההרכב. כשהוא עלה כמחליף, הוא נכנס בלי אגו, עם גישה טובה ועשה שינוי".

לאור התרגולים של הימים האחרונים עדיין לא ברור באיזה מערך יפתח קלינגר - עם שלושה בלמים או ארבעה שחקני הגנה. אם יחליט לפתוח עם ארבעה בקו האחורי, מקומו של ורד בהרכב די מובטח והוא יעלה לשחק לראשונה מול האקסית "המיתולוגית" בליגה (שיחק נגדה בגביע הטוטו) וינסה להצעיד את האדומים לניצחון ראשון אחרי שלושה מחזורים. "יהיה לו בטח מאוד מרגש וגם מוזר, אבל עם איך שאנחנו מכירים אותו, הוא אולי הכי ירצה לנצח מכולם", הצהירו בהפועל.