הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"בגיל 13 המאמן אמר לי לא לדבר בערבית"

עטאא ג'אבר: "היו תקופות שחשבתי לפרוש מכדורגל לתמיד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.10.21 - 17:23

כחלק מפעילות לציון יום הזיכרון לרצח רבין, נפגשו היום (שני) חברי הנוער העובד והלומד מאשדוד, מתנדבי שנת שירות, עם שחקן מ.ס. אשדוד, עטאא ג'אבר. זאת, כחלק מסדרת מפגשים עם אנשים שסיפורם האישי מבטא את אתגרי הדמוקרטיה הישראלית.

בשיחה, שהתקיימה באצטדיון אשדוד, סיפר ג'אבר על הגזענות בספורט ועל הסיפור שלו כשחקן מוסלמי בקבוצה של יהודים. עטאא ג'אבר סיפר: "בגיל 13 המאמן שלי שמע אותי מדבר ערבית באחד האימונים, ואמר לי 'אל תדבר יותר ערבית באימונים, אני לא רוצה לשמוע את זה'. אחרי זה שנה שלמה לא נגעתי במגרש, חשבתי לפרוש מכדורגל לתמיד". עוד אמר ג'אבר: "לשמחתי היום, זה כבר אחרת. בקבוצות בהן שיחקתי לא היה משנה אם אני ערבי או לא. היום המקום הוא יותר מקצועי והזהות היא פחות הפקטור, וזה הכי חשוב".

כאשר נשאל לגבי התמודדות שלו עם האוהדים, ענה: "קורה, שאני נתקל באוהדים שמסיתים ומושפעים מאווירה מתלהמת אשר פוגעת בשחקנים שעל הדשא, יש קבוצות שזה יותר רגיש בהן. אבל אני יכול לומר שבמפגש בין השחקנים עם הקבוצות היריבות יש יחסים מצוינים".

המפגש עם ג'אבר באשדוד התקיים כחלק מסדרת מפגשים של מתנדבי שנת השירות הנוער העובד והלומד בכל הארץ עם אנשים שסיפורם האישי בשנה האחרונה מבטא את אתגרי הדמוקרטיה הישראלית.