הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בצמרת של הליגה: שכר השחקנים הבכירים בב"ש

מיגל ויטור מוביל את רשימת המשתכרים בבירת הנגב, דור מיכה וחאתם עבד אלחמיד אחריו. חטואל, סולומון וגלזר בתחתית. וגם: התקציב שהוגש לבקרה וגובה מענקי האליפות. הכל בפנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  20.10.21 - 10:45
תחילת כתבה

על הדשא הפועל באר שבע מוכיחה עד עכשיו שהיא מסוגלת להיאבק עם מכבי תל אביב ומכבי חיפה על תואר האליפות עד הסוף. אחרי המחזור השישי, הקבוצה של רוני לוי נמצאת בראש הטבלה של ליגת העל, מחזיקה בהגנה הטובה עד כה בעונת 2021/22 והיא גם שנייה מבחינת כיבושים. בנוסף, ב"ש ראשונה באיומים על השער, מה שמוכיח שבניגוד לשנה שעברה תחת יוסי אבוקסיס, הקבוצה מבירת הנגב מחפשת לשחק כדורגל יותר התקפי. אולם, גם בזווית נוספת הקבוצה קרובה לירוקים מחיפה ולצהובים מתל אביב - בעניין הכסף.

התקציב של הפועל באר שבע שהוגש לבקרה התקציבית עומד על 76 מיליון ש"ח. מדובר בגידול של 19 מיליון ש"ח לתקציב עליו הצהירו בעונה שעברה. לחלק מהשחקנים יש מענק אליפות בשווי של 100 אלף ש"ח.

מנתוני החוזים עולה שהמשתכר הבכיר בב"ש הוא הבלם מיגל ויטור, ששכרו העונה עומד על כ-320 אלף דולר. אחריו נמצאים דור מיכה, חאתם עבד אלחמיד וניקיטה רוקאביצה עם 280 אלף דולר כל אחד. החוזים אינם כוללים בונוסים בגין אליפות ועלייה לשלב הבתים, שלב אליו ב"ש לא הצליחה להגיע. בתחתית רשימת המשתכרים נמצאים עמרי גלזר, אביב סולומון ורותם חטואל. בב"ש, כמו לא מעט מהקבוצות, השכר בנוי ממשכורת בסיס ובונוסים בגין נקודות.

הפועל באר שבע סירבה להגיב לידיעה.