הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כלפון דורש: "קנסות מנהליים למתפרעים"

יו"ר המנהלת שלח מכתב לשר הספורט. וגם: נשקלת הצבת רשתות באצטדיונים כדי למנוע זריקת חפצים

תומר לוי
תומר לוי  19.10.21 - 16:13
תחילת כתבה

(בסרטון: השלכת החפצים לכר הדשא אמש בבלומפילד)
האירועים הקשים אמש (שני) במשחק בין הפועל תל אביב לבית"ר ירושלים עלולים לגרור תגובה קשה ממנהלת הליגות, שם רותחים מזריקת החפצים שעיכבה את פתיחת המחצית השנייה למשך דקות ארוכות: "זו בושה, המשטרה חייבת להירתם".

יו"ר מנהלת הליגות לכדורגל, ארז כלפון, שלח מכתב חריף לשר הספורט חילי טרופר, לשר לביטחון פנים עמר בר-לב ולשר המשפטים גדעון סער, בו הוא הציג את מאמצי המנהלת למיגור האלימות ביציעים על ידי קנסות מנהליים שיינתנו במגרשים לאוהדים שיתפרעו.

"קנסות מנהליים של 5,000 ש"ח למתפרעים במגרשים. אלה קנסות אשר יהוו אכיפה מיידית, מרתיעה 'דרך הכיס' למתפרעים", לשון המכתב. "תופעת האלימות והגזענות במגרשי הכדורגל הינה 'מכת מדינה' אשר נזקיה רבים: היא מרחיקה משפחות ממגרשי הכדורגל, 'מהדהדת' תופעות שליליות, מעכירה את חוויית הצופים ויוצרת פגיעה כלכלית קשה בענפי הספורט".

לצד הקנסות, כלפון קרא למשטרה לפעילות רציפה מול כל אותם ארגוני האוהדים העברייניים, במטרה למגר את התופעה גם מחוץ למגרש: "אני מכאן קורא למשטרה לשיתוף פעולה במלחמה רציפה ושוטפת מול ארגונים אלו לא רק בתוך תחומי מגרשי הכדורגל, על מנת להבטיח את השלום האישי של כל אוהד כדורגל בישראל".

אחד הפתרונות שעשויים לקבל תוקף הוא הצבת רשתות באצטדיונים הגדולים. מהלך שכזה ימנע מאוהדי הקבוצות להשליך חפצים לעבר כר הדשא, דבר שנעשה על ידי מכבי תל אביב באצטדיון בנתניה לפני מספר שנים.

כאמור, במנהלת זעמו על השתלשלות האירועים בבלופמילד, כשבחלק מהקבוצות העבירו ביקורת קשה על ההתנהלות. "זו בושה, המשטרה חייבת להירתם למאמץ הזה ולעשות לזה סוף. אי אפשר למנוע מאוהדים לזרוק דברים למגרש, צריך אכיפה. יכול להיות שהרשתות יהוו פיתרון", הוסיפו.