הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בנסיבות מחמירות: הפועל ת"א תעמוד לדין

האדומים ובית"ר צפויות להענש על התפרעות אוהדים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.10.21 - 14:10
תחילת כתבה

דו"ח שופט חריף של איתן שמואלביץ' בעקבות אירועי אתמול (שני) בבלומפילד,  וכתוצאה מכך תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד לדין משמעתי את הפועל תל אביב ואת בית"ר ירושלים.

האדומים יישפטו על התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות ופגיעה על ידי אוהדים, בעוד הקבוצה מהבירה תעמוד לדין בגין התפרעות אוהדים, בדיון שיתקיים מחר בשעה 16:00.

אוהדי בית"ר השליכו אבוקות שעיכבו את פתיחת המשחק, והשופט ציין גם זריקת חפצים מצד שני הקהלים שגרמו לעצירת משחק ועיכוב המחצית השנייה בעשר דקות. משקיף המשחק רונן הרשקו הגיש גם הוא דו"ח חמור.
 
בדו"ח של שמואלביץ', ספגה הפועל ת"א ביקורת על התנהלות לקויה בזמן אירועי זריקת החפצים, שחלק מהם פגעו ישירות בקוון עידן ירקוני ועל כך שלא פעלה מהר. בין החפצים שנזרקו: כוסות, מצתים, גלילי נייר טואלט וברזל. תובע ההתאחדות עורך הדין ניר רשף יבקש לסגור את יציעים 4 ו-5 ולהשית עונשים חמורים על שתי הקבוצות.

בדו"ח של שמואלביץ' נכתב: "המחצית השנייה נפתחה באיחור של 10 דקות מכיוון שעם עליית השחקנים לכר הדשא, החלו להיזרק חפצים רבים במשך דקות מרובות לאזור רחבת העונשין של קבוצת בית"ר ירושלים על ידי הקהל שאיכלס את הציע הצפוני, קהל קבוצת הפועל ת"א. פניתי דרך השופט הרביעי והמשקיף לדובר הקבוצה על מנת שזה יכרוז ויקרא לקהל להירגע ולחדול ממעשיהם. לאחר מספר דקות החלו להיזרק גם חפצים מכיוון היציע הדרומי שאיכלס את אוהדי קבוצת בית"ר ירושלים".

"בשלב זה, שוב הייתי בקשר עם השופט הרביעי ועם משקיף המשחק ועדכנתי את נציגי הקבוצה הביתית שעליהם לפנות את כר הדשא מהחפצים הרבים שנזרקו מהיציע ואף ביקשתי מהם להזדרז אך לקח זמן רב מדי עד שהחפצים הרבים פונו מכר הדשא. במקביל לניקוי כר הדשא, פנה הכרוז אל הקהל ודרש מהם להפסיק לזרוק חפצים אל המגרש כי במידה וימשיכו, השופט יאלץ להוריד את הקבוצות מכר הדשא. לאחר שזריקת החפצים חודשה מכיוון שני הקהלים, שוב ביקש הכרוז להפסיק שכן השופט יוריד את הקבוצות מכר הדשא ובסופו של דבר העניינים נרגעו".

כמו כן, המשטרה תבקש הבוקר בדיון בבית משפט השלום בתל אביב את הארכת מעצרם של שני אוהדים והרחקתם מהמגרשים, בגין החזקה והשלכת אבוקות במשחק.