הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"שאף אחד לא יחשוב שרק המאמן ישלם מחיר"

דריכות במכבי מהגעת אנגלידיס, שיכריע על עתיד ואן לוון

תומר לוי
תומר לוי  19.10.21 - 13:42
תחילת כתבה

כשהיא חבולה מה-4:2 הכואב בנתניה, מכבי ת"א ממריאה בשעה זו להלסינקי למפגש מול HJK המקומית במסגרת המחזור השלישי של שלב הבתים בקונפרנס ליג. מי שיצטרף לטיסה ויפקח מקרוב על הנעשה בשורות הצהובים הוא ג'ק אנגלידיס.

נציג הבעלים ישוחח עם השחקנים, המאמן פטריק ואן לוון ועם הצוות המקצועי. ההערכה היא שההתרשמות של אנגלידיס מהדרך בה הקבוצה מתנהלת תשפיע על עתידו של המאמן ההולנדי. במועדון אמרו כי "המסר הוא גם לשחקנים. שאף אחד לא יחשוב שרק המאמן יכול לשלם מחיר. יש פה שחקנים מספיק מנוסים והם צריכים להראות את זה עכשיו".

השאלה שנותרה פתוחה היא כיצד המאמן ייערך למשחק והאם שפת הגוף של השחקנים תהיה אחרת מזו שנראתה במסגרת הליגה. להולנדי מספק התלבטויות בנוגע לאיוש החלק הקדמי, כשסטיפה פריצה צפוי להמשיך בחוד. מתן חוזז נמצא גם כן בתמונת ה-11, כמו גם אדוארדו גררו. עידן נחמיאס עשוי לחזור למרכז ההגנה.

בשלב זה, הצהובים מוליכים את טבלת בית א' בקונפרנס ליג עם 4 נקודות אחרי שני מחזורים. כזכור, מכבי תל אביב גברה 1:4 על אלשקרט במשחק הפתיחה וסיימה ב-1:1 דרמטי מול לאסק לינץ האוסטרית במשחק שאחריו.

בתוך כך, לפני ההמראה התייחס דן גלזר למשימה שמצפה למכבי: "זה משחק חשוב מאוד. אנחנו רוצים להגיע כמה שיותר רחוק באירופה, פתחנו את שלב הבתים בצורה טובה ובעזרת השם נצא ונעשה תוצאה טובה, נחזור לארץ ואז נתמקד בליגה".

על ההתאוששות מההפסד למכבי נתניה בשבת סיפר: "היו יום-יומיים לא פשוטים, היינו מבואסים מאוד, מתוסכלים. לא פשוט לנו המצב ואנחנו עובדים הכי קשה שאפשר כדי לשנות את זה. אנחנו מאמינים בעצמנו וטוב שיש משחק די קרוב למשחק שהיה בשבת כדי לצאת מההרגשה המבאסת, בתקווה שנחזור לשמוח".

על משטח הדשא הסינתטי ומזג האוויר החורפי יחסית בו תיתקל הקבוצה בפינלנד הוסיף: "אנחנו מודעים לזה, אלה תנאים שאנחנו לא רגילים אליהם אבל נעשה את המיטב. עבדנו קשה על כל האספקטים הטקטיים שלהם, אנחנו באים מוכנים ובעזרת השם נעשה את העבודה".