הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לה פמיליה ספגה מכה": המשטרה תבצע מעצרים

חלק משמות המתפרעים בידיה, נגבו עדויות מהבחורה והחייל שהותקפו. בינתיים, בבית"ר י-ם חוששים שרוכשים עשויים לברוח ("עלול להיווצר בור תקציבי"). האוהדת שהוכתה הגישה תלונה

תומר לוי
תומר לוי  20.10.21 - 09:40
תחילת כתבה

הסערה בבית"ר ירושלים מסרבת להירגע. לאחר אירועי המשחק מול הפועל תל אביב, האוהדים מציפים את הרשתות החברתיות בקריאה לכל תומכי הקבוצה להגיע ולעודד את בית"ר במשחק הבית הקרוב מול הפועל חיפה ביום ראשון.

מטרת הקריאה היא כמובן אות הזדהות עם הקבוצה והאנשים שנפגעו מהאירועים ומחאה נגד הגזענות ולה פמיליה. נראה שהסיפור תופס תאוצה ושכמות גדולה של אנשים כבר הבטיחו כי יגיעו. גורם במועדון התייחס להתארגנות הגדולה: "אנחנו רוצים להראות לרוכשים פוטנציאליים שיש כאן קהל שאפשר לסמוך עליו, כזה שיקנה כרטיסים ומנויים. בלי זה, עלול להיווצר בור תקציבי גדול מאוד".

בעניין אחר, לאחר שנפתחה החקירה, במשטרה יצרו קשר עם הבחורה והחייל שנפגעו והם ממשיכים לגבות עדויות נוספות. הם מסתמכים על המצלמות בבלומפילד ועל צוות הצילום של בית"ר עצמה, שכמובן היה בבלומפילד. לפי הערכה, למשטרה כבר יש חלק מהשמות ובמהלך היום צפויים להתבצע מעצרים ראשוניים, כך הם מבטיחים. העדויות שנאספו וסופרו בתקשורת ב-24 השעות האחרונות הותירו הרבה אנשים מזועזעים, לא רק כאלו הקשורים לקבוצה עצמה. כמו כן, האוהדת שהוכתה הגישה תלונה רשמית במשטרה.

מנהלת הליגות בקשר ישיר עם המשטרה וביקשה לנקוט ביד קשה יותר נגד המתפרעים, בנוסף לדוחות המנהלתיים על סך 5,000 שקלים שגם אותם אמורה המשטרה לחלק. גורם בסביבת המועדון אמר: "ארגון לה פמיליה לבדו הצליח לפגוע בתדמית המועדון יותר מכל אחד אחר. אין ספק שדעת הקהל השתנתה, יש לחץ עכשיו מכל הגורמים על הארגון, בנוסף למעצרים ותביעות. זה עשוי לתת לארגון מכה גדולה ונקווה שכמות אוהדים בראשון בטדי תיהיה גדולה, וזה יהיה הניצחון האמיתי".

בתוך כך, עיריית ירושלים הודיעה על השלמת עבודות הכנת התשתית בקו הירוק של הרכבת הקלה בשלוחת שכונת מלחה בעיר, שחוצה בין היתר את קריית הספורט הבינ"ל של ירושלים ומגיעה לאצטדיון טדי, היכל הפיס הארנה ומרכז הטניס הבינ"ל. הקו הירוק בשלוחת מלחה צפוי לנוע על המסילות במהלך שנת 2024. המשמעות: בעוד כשלוש שנים יוכלו אוהדי הספורט הרבים להגיע ולצאת מטדי ומהארנה באמצעות הרכבת הקלה בצורה מהירה, יעילה ובטוחה. ההשקעה הכספית בכלל פרויקט שלוחת מלחה הינה כ-133 מיליון ₪ והעבודות בפרויקט נמשכו כשנתיים.