הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"יש שיחות מתקדמות לרכישת בית"ר"

המנכ"ל, מוני ברוש, חשף ב"רדיו ירושלים" על שיחות עם גורמים מישראל ומחו"ל. על האירועים האלימים אמר: "נחצה פה קו אדום. אם לא ייצא מנקודת השבר הזה משהו טוב, אנחנו בבעיה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.10.21 - 12:36
תחילת כתבה

האם עסקת הרכישה של בית"ר ירושלים מתקדמת? רמז לכך יכולנו לקבל היום (שישי), כאשר מנכ"ל הקבוצה, מוני ברוש, התראיין ל"רדיו ירושלים" ובישר: "יש משא ומתן מתקדם לרכישת בית"ר, גם מגורמים מחו"ל וגם מגורמים בישראל". כזכור, באתר ערוץ הספורט כבר פורסם על ההתעניינות של משפחה יהודית מניו יורק בקבוצה, ושנבדקו התנאים הכלכליים לעסקה שכזו.

עוד מברוש: "מאמין שיש משהו שיכול להבשיל לעסקה. בית"ר עדיין מעניינת ורלוונטית. אמנם המותג חטף כמה מכות בשנה האחרונה, אבל אנשים מודעים לפוטנציאל של המועדון הזה. זה עדיין מותג חזק, עדיין יש אוהדים בכל הארץ, בית"ר מעניינת ורלוונטית. אם תגיע הצעה, חוגג יידע להגיע איתם להבנות, למרות שהוא זז הצידה הוא עדיין אוהב את בית"ר ורוצה שהיא תצליח".

"אנחנו מוטרדים מהיכולת של בית"ר. יש לנו אנשים מקצועיים טובים מאוד. בחדר ההלבשה לפני המשחק מול הפועל ת"א הייתי בטוח שהשחקנים מגיעים לאכול את הדשא. יש מוטיבציית שיא ויש פער גדול בין מה שקורה שם לבין מה שקורה כשאנחנו עולים על הדשא".

כמו כן, ברוש התייחס לנושא שהעסיק יותר מכל את בית"ר השבוע - האלימות של אוהדי לה פמיליה. "דיברנו השבוע עם כל הגורמים - משרד בטחון הפנים, משרד התרבות והספורט, המשטרה - ולמיטב הבנתנו הולכים לפתור את הבעיה הזו. יש מודלים שעבדו בעולם, כמו המודל האנגלי שהתמודד עם בעיית החוליגניזם".

"אני מקווה מאוד שמנוקדת השבר הזו יצא משהו טוב, אם לא אנחנו בבעיה רצינית. זה חצה את כל הקווים האדומים וזה לא כיף לבוא לראות כדורגל", אמר ברוש, "מקללים, צועקים, יש אלימות. יצאנו בקמפיין פוזיטיבי, הגענו לכל המקומות, זה לא ירד מסדר היום, ופתאום בחמישי אתה מגלה את העונש המגוחך הזה והיינו בשוק. אם בקניון היית מרביץ למישהו - היית במאסר".

"נחצה פה קו אדום, אנחנו לא רוצים את האוהדים האלה יותר. היה לנו משחק לא טוב, אבל הכל זז הצידה. החבר'ה בארה"ב שאנחנו איתם בקשר, קוראים ויודעים וזה לא אמור לעזור לנו".

"יכול להיות שמהמשבר הזה ייצא משהו טוב", הסתכל ברוש על הצד החיובי. "אני מאמין שהקהל השפוי, הרוב של אוהדי בית"ר, יעזור בזה. אין אלימות ביציעי טדי ולא יהיו. אף אחד לא צריך לחשוש".

כמו כן, הבהיר את המצב הכלכלי: "חוגג יצא בגלל כל מה שקרה בשני. הוא מעורב בשיחות עם אנשי העסקים, יונגר מנהל את המו"מ. אנחנו מסודרים עד ינואר, אם לא יימצאו פתרונות עד אז, נהיה בבעיה. יונגר לא דיבר איתנו על קיצוצים".

האם ארווין קומאן יעזוב? "הראיון איתו יצא מכל פרופורציה. האימונים ברמה גבוהה, הוא רוצה להישאר, הוא חדור מוטיבציה ואני מקווה שגם במגרש זה יעבוד מהר".