הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עומד במוקד: האם ברנדלי קובאס מתאים להוביל את מכבי תל אביב?

מאיים פחות מעומר אצילי, אבל מדייק יותר בבעיטות למסגרת ומאבד פחות כדורים מחבריו לחלק הקדמי. ערכנו השוואה בין ההולנדי לכוכב הירוקים, לחוזז ולגררו כדי להבין איפה הוא נמצא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.10.21 - 16:53
תחילת כתבה

לא יהיה מופרך להגיד שעומר אצילי הוא שחקן האגף הטוב ביותר בליגת העל כיום וברנדלי קובאס הגיע למכבי תל אביב בקיץ על מנת לתת לו מאבק על הטייטל. אחרי שהציג יכולת טובה במשחקים הראשונים שלו בצהוב, נראה שההולנדי הוריד הילוך ומתקשה להוביל את קבוצתו החדשה למקומות המצופים ממנה. אז האם הוא זה שצריך להיות בהרכב של פטריק ואן לוון ואיפה הוא עומד ביחס לכוכב מכבי חיפה? החלטנו לתת למספרים לדבר.

על מנת לענות על השאלה, נבחנו מספר פרמטרים התקפיים של קובאס ביחס לאצילי וגם ביחד למתן חוזז ואדוארדו גררו, המתחרים איתו על מקום בעמדה. על טור הבישולים והשערים אין צורך לפרט שהרי קשר מכבי חיפה עולה בהרבה על פני ההולנדי - תשעה שערים ושלושה בישולים בכל המסגרות אל מול אפס כיבושים ובישול בודד. ביחס לחבריו למכבי ת"א, קובאס במצב די דומה, כאשר לחוזז ולגררו יש שער ובישול אחד בכל המסגרות.

באופן מאוד לא מפתיע, אצילי עולה על קובאס במספר פרמטרים נוספים. קשר מכבי חיפה שולח 2.5 בעיטות לשער בממוצע למשחק לעומת 1.44 של ההולנדי, אחת למסגרת במשחק לעומת 0.89 וגם יוצר 1.74 מצבים למשחק לחבריו לעומת 0.67 של ההולנדי. עם זאת, אחוזי ההמרה של הבעיטות של קובאס למסגרת עולים בהרבה על פני אלו של אצילי - 62% לעומת 40%. כלומר: כשני שליש מהבעיטות של קובאס נשלחות למסגרת.

קובאס מוביל בקטגוריית האיומים לשער גם ביחס לחבריו לעמדה במכבי ת"א. גררו, לצורך העניין שולח 1.43 בעיטות לשער, 0.36 למסגרת ביחס המרה של 25 אחוזים, וחוזז בועט לשער 1.07 פעמים בממוצע למשחק, 0.47 למסגרת ביחס המרה של 44 אחוזים.

קובאס עולה על אצילי בנתון נוסף - איבודי כדור. כוכב האלופה מאבד 9 כדורים בממוצע למשחק, די הגיוני בהתחשב בעובדה כי הוא המוציא לפועל העיקרי של הקבוצה. לעומתו, ההולנדי מאבד 5.3 כדורים במשחק, 1.22 בחצי של מכבי ת"א, די דומה למספר האיבודים של אצילי בחצי של מכבי חיפה - אחד למשחק.

ומה עם דריבלים? קובאס מבצע ארבעה דריבלים בממוצע למשחק, פחות מאצילי (4.6), אבל הרבה יותר מגררו (3.4) וחוזז (2.7). עם זאת, 50% בלבד מהם מוצלחים - פחות מחוזז (56%) ואצילי (53%).

ומה אתם חושבים? הצביעו בסקר>>>