הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: ואן לוון פוטר, יצחקי יחליפו זמנית

אחרי ההפסד למ.ס אשדוד והמאזן העגום בתום שבעה מחזורים, המאמן ההולנדי שילם את המחיר. המנהל הספורטיבי של מכבי תל אביב יעמוד על הקווים עד שיימצא מחליף קבוע. איביץ' יחזור?

תומר לוי
תומר לוי  26.10.21 - 00:58
תחילת כתבה

מכבי תל אביב ופטריק ואן לוון - סוף הסיפור. אחרי ההפסד הערב (שני), 2:0 למ.ס אשדוד, שהמשיך את פתיחת העונה המסויטת בליגה של הצהובים, המאמן ההולנדי שילם את המחיר וסיים את תפקידו, כך על פי הודעה רשמית של המועדון שיצאה מעט לפני 1:00 בלילה. מי שיחליפו זמנית על הקווים, עד שיימצא מחליף קבוע, הוא ברק יצחקי, המנהל הספורטיבי.

הבעלים מיץ' גולדהאר אמר: "פטריק תרם בצורה משמעותית למועדון הכדורגל מכבי תל אביב מאז הצטרף כראש מחלקת הנוער והמנהל הביצועי. מאז הצטרף למכבי תל אביב לפני למעלה מ-5 שנים, פטריק הפגין מוסר עבודה גבוה ונאמנות למועדון, בגינן אני ומכבי חייבים ומוקירים לו תודה. אני מאחל לפטריק בהצלחה בעתיד".

במועדון קיוו לצאת לדרך חדשה אחרי הניצחון על הלסינקי בקונפרנס ליג, אבל נראה שאירופה לחוד וליגת העל לחוד. אחרי שבעה מחזורים, הצהובים עם 7 נקודות בלבד ורשמו הערב הפסד רביעי העונה. מדובר בפתיחת עונה כמוה לא זוכרים בקבוצה, ולפיכך הוחלט שהמאמן צריך לשלם את המחיר כבר בשלב מוקדם.

היו הערכות שהזעזוע יתבצע בימים הקרובים, ובסופו של דבר לקח פחות משלוש שעות. מי שראה היום מקרוב את ההפסד ואת היכולת הרעה הוא ג'ק אנגלידיס, יד ימינו של גולדהאר, שבוודאי גם שמע את קריאות ה"תתפטר" מיציעי בלומפילד. אגב, על פי הערכות, אם תתבצע פנייה לוולדימיר איביץ', הוא צפוי להסכים לחזור למועדון.

ואן לוון פתח את קריירת האימון שלו במכבי ת"א עם 86% הצלחה - 15 ניצחונות ב-19 המשחקים הראשונים בליגה. ההפסד הראשון הגיע בחודש אפריל, 2:0 נגד ק"ש בחוץ, ומאז הוא הוביל את הצהובים-כחולים רק ל-41% הצלחה ורק ל-5 ניצחונות ב-13 משחקים בליגה. הוא אמנם העלה את הקבוצה לשלב הבתים בקונפרנס ליג, והיא מדורגת ראשונה בבית 1 עם שבע נקודות, אך בליגה כאמור הוא רשם ארבעה הפסדים בשבעת המשחקים הראשונים, ובסך הכל צבר שבע נקודות מ-21 אפשריות, אחוז הצלחה נמוך במיוחד של 33%.

לשם השוואה, יורגוס דוניס פוטר בעונה שעברה אחרי 11 מחזורים, כשהצהובים היו במקום החמישי, עם שני הפסדים ו-15 שערי חובה. העונה, החבורה של ואן לוון ספגה כבר 13 שערים, אחרי שבעה משחקים בלבד.