הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איביץ' לא היחיד: התכנית של אנגלידיס

אקס מכבי תל אביב טרם הסכים לשוב כמחליפו הקבוע של פטריק ואן לוון. ליד ימינו של גולדהאר יש רשימה של אלטרנטיבות לעמדת המאמן. ביקורת קשה בקבוצה: "הגענו לרמה חדשה של בושה"

תומר לוי
תומר לוי  26.10.21 - 13:31
תחילת כתבה

הספירה לאחור הייתה בשיאה, והיא הסתיימה באופן זריז במיוחד. הזעזוע על הקווים במכבי תל אביב היה בלתי נמנע, זאת לאחר שאתמול (שני) הקבוצה רשמה הפסד רביעי בשבעה מחזורים ב-2:0 מול מ.ס אשדוד, מה שהוביל לפיטוריו של פטריק ואן לוון. על פי גורם המקורב למועדון: "הרכבת יצאה מהתחנה. אי אפשר היה למנוע את סיום עבודתו של ואן לוון. הקבוצה נראית מרוסקת".

אתמול, אחרי שהמשחק הסתיים, המאמן עמד על המגרש במשך דקות ארוכות, לחץ את הידיים לשחקנים שירדו מכר הדשא ונראה מאוד מוטרד ממצב הקבוצה. ההולנדי נכשל בשבועות האחרונים בניהול המשחק, ושחקנים רבים בקבוצה הודו: "אם חשבנו שמול נתניה זה קטסטרופה, הגענו לרמה חדשה של בושה. ברור לכולם שאף אחד מהשחקנים פה לא יכול לצאת חלק ולכולם יש אחריות. אבל הכתובת הייתה על הקיר כבר תקופה ארוכה והיה צריך לזהות את זה מזמן. היו סימנים כבר בקיץ במחנה האימון שהעסק הזה לא מתחבר".

צריך להבין שהבעיה היא לא רק פטריק ואן לוון, אלא כל נושא קבלת ההחלטות במועדון בשנים האחרונות, במיוחד כשזה נוגע למיץ' גולדהאר. הוויתור על מנג'ר מקצועי מאז שג'ורדי קרויף עזב את התפקיד, הוויתור על משרת המנכ"ל כמו בן מנספורד, שגם לו לא הגיע מחליף, וכן ההרגשה הכללית שאפשר להסתפק עם מה שיש - כל זה גרם להתרסקות בשנה וחצי האחרונות.

בנוסף, אחד הנושאים המדוברים ביותר בנוגע להידרדרות של מכבי ת"א הוא אי הבאת שחקנים ישראלים בכירים שישדרגו את הקבוצה, בטח אחרי עזיבת דור מיכה, עומר אצילי, יונתן כהן ודור פרץ. שחקן בקבוצה אמר: "עם כל הכבוד לשחקנים שהגיעו, והם שחקנים טובים, במשך כמה שנים שיחקו במכבי ת"א הישראלים הטובים ביותר בארץ. ועכשיו זה פשוט לא מספיק טוב".

מעבר לעניין המאמן וההנהלה, הביקורות אחרי אתמול היו כמובן גם לגבי היכולת במשחק מול אשדוד. אחד השחקנים הוסיף: "עם כל הכבוד לזה שקיבלנו כרטיס אדום, גם בעשרה שחקנים מול אשדוד צריך להיראות הרבה יותר טוב. לא הגענו למצבים ולא באמת איימנו על השער 70 דקות. גם לפני ההרחקה לא כל כך היינו במשחק. אם אנשים לא יבינו שמעבר לזעזוע בעמדת המאמן צריך כאן גם מנג'ר מקצועי ועוד מספר תפקידים כדי לרשת את המערכת מחדש, זה לא יעבוד לאורך זמן".

אוהדים של מכבי ת"א היו בטירוף אתמול, והפנו אצבע מאשימה גם כלפי השחקנים. בעודם רודפים אחרי האוטובוס של הקבוצה שיצא מהאצטדיון, נשמעו לא מעט קריאות על חוסר הכבוד של השחקנים, על הזלזול שהם מרגישים מהם ועל כך ש"יש פה שחקנים בלי לב", מעבר לקריאות נגד ואן לוון. קיימת אכזבה עצומה גם מהשחקנים הזרים, כשלמעט סטיפה פריצה שמספק את הסחורה, השאר כרגע לא משדרגים את הקבוצה. היחיד למעשה שיוצא נקי, וגם קיבל קריאות עידוד מהקהל, הוא השוער הצעיר דניאל פרץ, שגם אתמול מנע תבוסה גדולה יותר.

אז מה הלאה? מי שיעמוד על הקווים ביום שבת מול הפועל קריית שמונה הוא המנהל הספורטיבי, ברק יצחקי, שכבר העביר את אימון הבוקר הראשון שלו. בכל מקרה, במועדון צריכים להתעסק בזמן הקרוב בהבאת מחליף קבוע. כרגע לא נראה שיש אחד כזה בתוך המערכת, ולכן צריך למצוא מאמן מבחוץ כמה שיותר מהר. אגב, את ההודעה קיבל ואן לוון כשעה אחרי המשחק, כשמי שהודיע לו היה ג'ק אנגלידיס, אחרי שיחה קצרה עם גולדהאר. קיימת הערכה שהצדדים הכינו מראש את הסיטואציה שהמאמן עוזב בתקופה הקרובה, ולכן לא היה צורך לדבר על זה יותר מדי.

כעת, מכבי ת"א בודקת מספר מועמדים בשאיפה להחתים איש חדש על הקווים כמה שיותר מהר. ההערכה היא שבדיקת השמות החלה עוד לפני פיטורי ואן לוון, ולכן גם ההודעה הלילה יצאה יחסית מהר. ג'ק אנגלידיס הבין שתרחיש כזה יקרה בקרוב, ולכן החל לעבוד בנושא. למרות הרצון להחזיר את ולדימיר איביץ', ישנם קשיים כרגע.

איביץ' מכוון לליגות גבוהות יותר ולכן הוא גם ממתין ולא לקח הצעות לליגה היוונית שהיו לו על השולחן. לכן קיים ספק גדול אם הוא ירצה לחזור אחורה ולהיות המאמן של מכבי ת"א. קיימת הערכה שאצל סגנית האלופה כבר בדקו איתו את האפשרות בימים האחרונים, ואם התשובה הייתה חיובית אז כנראה שיצחקי לא היה ממונה למאמן זמני. אם אופציית איביץ' תרד מהפרק, אנגלידיס ינסה להביא מישהו מהרשימה שלו. הוא גם יהיה זה שימנה את המאמן הבא של מכבי ת"א, כפי שעשה עם יורגוס דוניס.