הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הצד של השחקנים: מאחורי הפיטורים של פטריק ואן לוון ממכבי ת"א

פיטורי פטריק ואן לוון לא הגיעו כרעם ביום בהיר. מהסימנים הראשונים במחנה האימונים, דרך חוסר היצירתיות הטקטית, שחרור הישראלים הבכירים והנפילה עם הזרים. הסיבות לסיום דרכו של ההולנדי. הגרסאות מחדר ההלבשה נחשפות

תומר לוי
תומר לוי  26.10.21 - 11:20
תחילת כתבה

"הכתובת היתה על הקיר" - זו היתה תגובתם של חלק משחקני מכבי תל אביב למשמע על פיטוריו של פטריק ואן לוון מאימון הקבוצה הלילה (בין שני לשלישי). ואכן, ניתן לומר שדרכו של המאמן בשורות הצהובים היתה סלולה לכיוון הלא נכון כבר תקופה ארוכה. מהשיטה שלא התאימה, דרך היחסים המעורערים בחדר ההלבשה, חוסר היצירתיות, הזרים שלא משפיעים והרוטציה הקצרה. סיפורו של ההולנדי בקרית שלום הגיע לסוף עצוב, אך צפוי.

כבר במחנה האימונים בקיץ, ידעו במכבי תל אביב שמשהו חורק במכונה הצהובה. לצד שיטה שלא התאימה לחלק גדול מהשחקנים, תוך התעקשות על 4-3-3, פטריק ואן לוון לא הקפיד לטפח את היחסים הבינאישיים עם מספר לא מבוטל מחניכיו. היום, אלו לא שלחו לו אפילו הודעת פרידה.

"חוסר הניסיון שלו כמאמן בלט", אמר בסביבת המועדון, "זה היה נראה לפעמים שהוא עדיין חושב שהוא במחלקת הנוער, שם הוא הכתיב שיטה אחת לכל המחלקה בלי אפשרות לשנות. קבוצה בוגרת זה שונה, אבל הוא התעקש, היה פחות יצירתי והרבה פעמים קפא על המגרש", הוסיפו.

גם בכל הנוגע לניהול הסגל, הכשלים של ההולנדי היו רבים. שחקנים כמו טל בן חיים, אוסאמה חלאיילה, אילון אלמוג ועידו שחר מיעטו לקבל דקות, כשכל זאת לצד שחרורם של שחקנים כמו איתן טיבי, איתי שכטר ואלכסנדר פשיץ'. עם עזיבתם של יונתן כהן ודור פרץ, נראה כי לא היה מקום לוותר על שחקנים מנוסים שכאלו - מה שהוביל להיחלשות משמעותית, ויש שיאמרו דרמטית, של מכבי תל אביב. במקביל, למעט סטיפה פריצה, הזרים של הקבוצה מתחילת השנה לא עומדים בציפיות ומתקשים לעשות ההבדל.

ובתוך כך, אסור לשכוח כי פטריק ואן לוון רשם הצלחות נאות במיוחד בזירה האירופית כשהוביל את מחזיקת הגביע לשלב הבתים בקונפרנס ליג, כשכרגע היא ראשונה בבית עם 7 נקודות מ-9 אפשריות. כמו כן היה זה ההולנדי שהעניק את הבמה לדניאל פרץ - מי שמסומן על ידי רבים כשוער העתיד של הצהובים ונבחרת ישראל.

עם זאת, אסור לברוח מהתהייה - האם מאמן אחר יוכל להצעיד את מכבי תל אביב בחזרה לצמרת הגבוהה? או שמא הצהובים פשוט קבוצה לא מספיק טובה ללא קשר לאיש על הקווים? ימים יגידו. מה שבטוח, רוחות של שינוי מנשבות בקרית שלום, השאלה היא האם הן בכיוון הנכון.