הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דאגה בנוף הגליל: טומלין ייעדר חצי שנה?

לברזילאי מצפה תקופת החלמה ארוכה. בלם מחליף עשוי להגיע

הדר יעקבי
הדר יעקבי  26.10.21 - 14:11
תחילת כתבה

בנוף הגליל בנו על גוטי טומלין אך לצערם ציפיות לחוד ומציאות לחוד. הבלם הברזילאי פרק את הכתף שלו כבר באימון הבכורה עם הקבוצה, חזר כעבור שבועיים לשני משחקים בלבד עד שפרק את הכתף בשנית כשהפעם כבר מדובר על ניתוח ותקופת שיקום שיכולה להגיעה גם לחצי שנה. מאז שנפצע, נוף הגליל עומדת על ממוצע ספיגות של 3 שערים למשחק, לא פלא שהם בחיפוש אינטנסיבי אחרי בלם מחליף, משימה לא פשוטה בשלב זה של העונה.

"כשזה קרה באימון הבכורה גילינו שהוא כבר עבר את זה בחו"ל, עד אז לא ידענו כלום", סיפר גיל ברעם, מנכ"ל הפועל נוף הגליל, שלמרות הגילוי המפתיע, אינו נוטר טינה: "עצוב לי שהוא פצוע, הוא בלם מצויין ואני מקווה שהוא יחלים במהרה. נכון שלא ידענו על העבר הרפואי שלו אבל אני מעריך אותו על זה שברגע שזה קרה הוא היה כנה וישר אמר לנו שזה כבר קרה לו".

"מה שהיה לו השנה זה לא מה שקרה לו בשנים קודמות" הסביר ינון בוטביה, מי שמייצג את הבלם, "בעבר הוא פרק פעם אחת את הכתף על הצד, שזו פריקה שלרוב היא לא מסובכת. הפעם הוא פרק את הכתף למטה, פריקה כזאת פוגעת בעצם, זה אף פעם לא קרה לו לפני וזה פשוט חוסר מזל".

ואכן מדובר בחוסר מזל עבור הבלם, אך האם ניתן היה לצפות את הפציעה מראש ולמנוע את חוסר המזל של נוף הגליל בנושא? "אף אחד לא ניסה להסתיר שום דבר. לא נשאלנו על הכתף שלו ולא העלנו על דעתנו שפציעה קלה כזו תתפתח לשיקום ארוך כל כך כאילו מדובר בקרע בצולבת, אף אחד לא ציפה לזה", סיפר הסוכן שציין שגם הוא בעצמו לא ידע על הפריקה בעונה שעברה והוסיף, "אף קבוצה לא תפסול שחקן על פריקת כתף אחת. זה משהו שקורה והוא שכיח".

כעת נשאלת השאלה בנוגע לעתידו של גוטי במועדון. "אני כרגע לא מתעסק בחוזים" ציין ברעם, "אני מתעסק בלדאוג לו לניתוח, טיפול ושיקום. אבל מבחינתנו הוא סיים את העונה, אין לנו טעם להשאיר אותו". בוטביה מצידו אמר: "המצב מול נוף הגליל בבדיקה, הוא צריך קודם לעבור את הניתוח ולראות כמה זמן יקח לו לחזור. שיקום נע בין 3-6 חודשים. אם זה משהו שיתברר שהוא חצי שנה בחוץ אז להערכתי הם יקפיאו אותו, אם זה שלושה חודשים אז אני מעריך שהם יחכו עד ינואר לראות איך מתקדם השיקום שלו".

ההערכות הן שבנוף הגליל תתקבל החלטה ביום-יומיים הקרובים - האם להביא עכשיו בלם ישראלי/ זר, או להמתין לחלון העברות בינואר. כך או אחרת הקבוצה נערכת כבר למפגש בשבת מול בית"ר ירושלים ובאסיפת שחקנים הבוקר אמר גיל ברעם לשחקניו: "אני דורש מכם 200 אחוז על המגרש, פחות דיבורים ויותר מעשים, כולם צריכים להפנים שזו ליגת העל ועל טעויות משלמים. אני דורש הרבה יותר מחויבות. מותר להפסיד, אבל לא כמו נגד מכבי פתח תקווה".