הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אבו יונס לטרופר: "רוצים איצטדיון כמו פ"ת"

יו"ר בני סכנין שוחח עם שר התרבות והספורט, חילי טרופר גם על מחלקת הנוער: "כשאנחנו מארחים קבוצות אצלנו אנחנו מתביישים"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  27.10.21 - 14:07
תחילת כתבה

בני סכנין, ובראשה מוחמד אבו יונס יו"ר הקבוצה, עומלים במרץ להשגת כספים למועדון ומתמקדים במחלקת הנוער. לאתר 'ערוץ הספורט' נודע כי אבו יונס נפגש עם שר התרבות והספורט, חילי טרופר ושוחח איתו על מצב המתקנים בעיר.

"זו תקופה קשה מבחינה תקציבית, אני שם דגש על המתקנים. השר היה באיצטדיון וראה באילו תנאים מתאמנים הילדים, כל קבוצות מחלקת הנוער אצלנו בליגת העל. אנחנו מתארחים אצל קבוצות כמו מכבי חיפה, מכבי ת"א ומכבי פ"ת, יש להם מתקנים טובים, וכשאנחנו מארחים אותם אצלנו אנחנו מתביישים", אמר אבו יונס.

עוד הוסיף: "זה מתקן צנוע מאוד. אנחנו מבקשים מתקנים, זה חשוב מאוד. יש לנו מחלקת נוער עם כאלף ילדים ואם היו לנו מתקנים היו 2,000-2,500. הרבה ילדים מהסביבה רוצים להתאמן בסכנין, אבל בגלל מחסור במתקנים יש כאלף. כל מחלקת הנוער מתאמנת על מגרש סינטטי אחד, אי אפשר להתאמן בשעה מאוחרת כי יש להם למחרת בית ספר".

מלבד שדרוג המתקנים, ביקש יו"ר בני סכנין תקציבים: "אנחנו צריכים תמיכה בקבוצה ובעיקר במחלקת הנוער, זה עולה לנו הרבה כסף. 35% מהילדים מגיעים ממשפחות במצב סוציו אקונומי נמוך ואין להם כסף לשלם ואנחנו פוטרים אותם מזה. יש לנו גם ילדים מחוננים שאנחנו מפחדים שהם יברחו לקבוצות אחרות, אז גם הם בחינם. נשאר רק 30-40% שמשלמים וגם סכום סמלי".

לסיום, אבו יונס נגע בנושא שבוער בעיר כבר תקופה ארוכה ואף הוקצה לכך מתחם מיוחד: "אנחנו רוצים שדרוג לאיצטדיון דוחא, אנחנו מארחים כאן קבוצות ואנחנו רוצים איצטדיון לא כמו סמי עופר, אלא כמו בפ"ת שיתאים לקבוצה בליגת העל. אדוני השר, אתה ראית באיזו מצוקה אנחנו נמצאים ודווקא עכשיו שהאלימות מתפשטת בכל הארץ בכלל ובמגזר הערבי בפרט, חשוב מאוד לתמוך בקבוצת כדורגל ובמחלקת נוער. היום זה טוב לגנות את האלימות, לעמוד עם שלט בכיכר ולהגיד אנחנו נגד האלימות, אבל אנחנו עושים עבודה במהלך כל השנה, יום יום אנחנו עם הילדים. מספיק שנקח 2,500 שזה 10-15% מהאזור, אני חושב שעשינו משהו טוב".

בתוך כך, בבני סכנין מעוניינים לצרף מנהל טכני לקבוצה, שבפועל יעסוק בפן הארגוני פגישה התקיימה עם המנהל המקצועי של עירוני טבריה מליגה א', שמעון הדרי, אבל הוא סירב להצטרף מיידית. במועדון רוצים לצרף מישהו שיתעסק בפן האדמינסטרטיבי. המאמן שרון מימר לא יהיה כפוף לו.

"אני מודה להנהלת בני סכנין והעומד בראשה מוחמד אבו יונס על המחשבה והנכונות", אמר הדרי. "הבהרתי לאבו יונס במהלך הפגישה הערב, שבהחלט אשמח לשתף עימו פעולה בעתיד. לגבי העונה הנוכחית - המחויבות המלאה שלי היא להצלחה ולעמידה ביעדי עירוני טבריה - העפלה לליגה הלאומית ופיתוח המועדון היקר לליבי".

"אין ספק שמדובר בהצעה מחמיאה, ממועדון מכובד בליגת העל, אבל כל דבר יעשה בזמנו. אני שלם לגמרי עם ההחלטה. העת כעת, היא להשלים את המשימה החשובה בטבריה, עבור הבעלים הנפלאים שהשקיעו, עבור האוהדים המסורים שמלווים אותנו, וכמובן עבור הצוות והשחקנים שנותנים הכל למען ההצלחה. לשמחתי, התוצאות עד כה נהדרות, ונותר לנו להמשיך באותה הדרך ולהעצים את החיבור הנהדר שכבר נוצר העונה בטבריה. לסיום, אני רוצה לאחל לבני סכנין ולמאמן שרון מימר הצלחה רבה באתגרים שצפויים להם בהמשך העונה".