הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הדילמה של קלינגר: חמישה או ארבעה בהגנה

לפני חיפה: מאמן הפועל ת"א לא גיבש הרכב. ליידנר בספק רב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  26.11.21 - 09:17
תחילת כתבה

בצל תקרית העוף שהונח על מפתן ביתה של מנכ"לית הפועל ת"א, אודליה פרידמן, במועדון מתכוננים למשחק המסקרן מול מכבי חיפה בבלומפילד ביום ראשון. בהפועל מקווים שאחרי ההתנצלות של האוהדים לפרידמן, שהגיעה אתמול, הם יוכלו לשים את הסאגה הזו מאחור.

למרות המחאה של חלק מהקהל בנוגע למתווה הכרטיסים לשער 8 (בעקבות סגירת יציעים 4 ו-5) כמעט 3000 כרטיסים כבר נרכשו לשער הזה. כ-5000 אוהדים של מכבי חיפה כבר הבטיחו את מקומם בהתמודדות ויישבו בשערים 10-11. נכון לעכשיו שער 13 לא יפתח לאוהדים הירוקים, אבל במועדון לא שוללים את האופציה לפתוח את השער הזה.

מאמן האדומים דיבר לפני ההתמודדות: "אנחנו יודעים שחיפה מעולים, שיש להם אפשרויות נרחבות, סגל רחב מאוד. נצטרך להיערך ולהיות סופר טובים ואגרסיבים. עבדנו בפגרה על מה שהיה פחות טוב בדרבי, ניסינו לתקן את מה שלא היה טוב בדרבי. הלחץ, ההחזקה בכדור והיציאה המהירה".

מבחינה מקצועית, לניר קלינגר יש לא מעט התלבטויות לגבי ההרכב שלו, בעיקר נוכח החיסורים. אדי גוטליב, שמתאושש מניתוח במפשעה, לא צפוי להיות כשיר למשחק, וגם מוחמד טראורה מורחק. גם דורון ליידנר, שסובל מדלקת בשרירי הבטן, בספק גדול. המאמן דיבר על הפצועים לפני המשחק: "הייתה פגרה ארוכה, בנינו אותה בצורה כזאת שתוכל לתת לנו אפשרות להחזיר את הפצועים. חלקם חזרו, כמו לוסיו ואיינבינדר".

השאלה היא האם קלינגר בכל זאת ימשיך במערך של חמישה שחקני הגנה. בימים האחרונים תורגלו לצד סיאנדה קולו, שי אליאס ויואב הופמייסטר. במקרה כזה שלומי אזולאי הקשר יחבור לדן איינבינדר במרכז השדה. גם בחלק הקדמי יש למאמן התלבטות האם לפתוח כמו שפתח בדרבי עם עידן ורד, פריילי רוסה ואושר דוידה כחלוץ. לוסיו החלים מהפציעה בשריר הירך האחורי ויהיה כשיר.

בתוך כך, מנכלית הפועל תל אביב, אודליה פרידמן, שלחה מכתב לאוהדים בעקבות העונש שהוטל בבית הדין. “המאבק במתפרעים יהיה ארוך", כתבה, "גם כעת כשאנו מטפלים בבעיה, הטיפול הוא פרטני ולא קולקטיבי. אנחנו יודעים שרוב רובו של הקהל מתנגד נחרצות לזריקת החפצים והתפרעויות אחרות, ושיש לנו את התמיכה שלכם. נעשה את כל המאמנים לשנות את התנהגותם של פורעי החוק ולשם כך נשתמש בכל האמצעים  העומדים לרשותנו".