הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכבי חיפה תגיש הצעת חוזה מיידית לבכר

בצל מועמדותו לנבחרת ישראל, בהנהלת האלופה רוצים להבטיח את עתידו של המאמן. בכרמל מוכנים לחרוג ממנהגם והרבה לפני תום העונה, יציעו הארכת חוזה בשנתיים, עד 2024

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  27.11.21 - 07:44

לקראת סיום חוזהו של ברק בכר בתום העונה, ולאחר ששמו נקשר לנבחרת ישראל, במכבי חיפה התקבלה החלטה - להגיש הצעה רשמית להארכת חוזה למאמן שהחזיר את האליפות לכרמל לאחר עשור, כך נודע לאתר ערוץ הספורט.

בניגוד לעונה שעברה, שבה בכר קיבל את ההצעה בסיומה, הפעם הדבר יקרה לפני כן וצפוי להתרחש באופן מיידי. החוזה החדש צפוי להיות עד 2024 ויבטיח שבכר יסגור ארבע עונות במועדון הירוק. ללא קשר למועמדותו לנבחרת, במכבי חיפה היו רוצים לראות את המאמן המוערך והמצליח ממשיך.

לאחרונה עלה שמו של בכר כמועמד למשרת המאמן הלאומי, לאחר סיום דרכו של וילי רוטנשטיינר, ובמועדון לא רוצים שנושא מועמדותו לנבחרת ישראל יעסיק את מכבי חיפה או את מי מבעלי התפקידים בכרמל, כך מצד ההנהלה הוחלט "לחתוך" את הסיפור.

עד כה, ברק בכר מיעט להתייחס באופן פומבי למועמדותו לנבחרת ישראל ובראיונותיו השונים הצהיר: "זה כבוד גדול לכל מאמן לאמן את נבחרת ישראל, אך כרגע אני במכבי חיפה ומתעסק בה". במכבי חיפה היו רוצים לראות את בכר ממשיך לשנים נוספות ועשויים לחרוג ממנהגם עם חוזה לעונה נוספת אחת בלבד וכן לפני סוף העונה בצורה משמעותית.

בעונה שעברה היו למכבי חיפה תחת ברק בכר 73 אחוזי הצלחה, ולמרות שהעונה מדובר ב-63 אחוזי הצלחה כרגע, האלופה נמצאת במרחק שתי נקודות מהפסגה, בכרמל מרוצים מהתהליך שעברה הקבוצה תחת בכר, וכן סבורים שגם בעתיד תירשם הצלחה עם המאמן בן ה-42.

בכר החל את קריירת האימון שלו מיד עם פרישתו בגיל 31, כעוזר המאמן בעירוני קריית שמונה, ובהמשך מונה למאמן קבוצת הנוער. בשנה לאחר מכן הוא כבר מונה למאמן הבוגרים שבה עבד שלוש שנים, ובסיומן המשיך להפועל באר שבע לארבע עונות וחצי. בקיץ 2020 כאמור, חתם במכבי חיפה.

האליפות במכבי חיפה הייתה הרביעית שלו בקריירה כמאמן ראשי, ויש לו אליפות גם כעוזר מאמן בק"ש. בנוסף, זכה עם הקבוצה הצפונית בגביע המדינה ויש לו בסך הכל עשרה תארים כמאמן ראשי בתשע עונות.