הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אכזבה בהפועל חיפה: "היינו צריכים לנצח"

ביקורת על המערך של אלישע לוי, הבעלים יואב כץ: "תפסנו את מכבי ת"א ביום חלש יחסית". וגם: הפציעה של איתי בוגנים

הדר יעקבי
הדר יעקבי  29.11.21 - 07:20

אחרי שלושה שבועות של פגרה, הפועל חיפה פגשה אתמול (ראשון), את מכבי תל אביב, ללא כוכב הקבוצה אלון תורג'מן הפצוע, ויצאה מאוכזבת אחרי הפסד 3:1. "היינו צריכים לנצח את המשחק הזה, גם בלי תורג'מן. תפסנו את מכבי תל אביב ביום חלש יחסית שלה, אבל לצערי לא ניצלנו את זה", אמר הבעלים יואב כץ בסיום.

אלישע לוי מאמן הקבוצה ספג ביקורת על הבחירה לפתוח במערך שלא תורגל מספיק באימונים, עם שלושה בלמים מאחורה, כשאוז'בולט עומד לבדו בחוד. "הוא אמר שהמערך הזה נכפה עלינו בגלל הפצועים אבל אני לא מקבל את זה", אמר גורם במועדון והוסיף, "אסור לנו לקבל את ה'כואב לי שם, אני לא מוכן שם'. אם שחקן מתאמן כל השבוע והכל בסדר, אי אפשר רגע לפני משחק פתאום להגיד שאתה לא מוכן".

הביקורת הושמעה בעיקר כלפי איתי בוגנים, שתורגל לאורך השבוע בהרכב לצידו של אוז'בולט אך בחמישי הודיע כי הוא סובל מכאבים בבטן ואתמול כי סובל מכאבים בצוואר, מה שאילץ את הקבוצה להסתדר בלעדיו. החלוץ נכנס לבסוף כמחליף, אחרי סדרת חילופים מוצלחת של המאמן, שהגיעה מעט מאוחר מידי, כשהקבוצה כבר היתה בפיגור של שני שערים.

חסרונו של תורג'מן, מלך השערים של הליגה, הורגש בחלק הקידמי של המגרש, אך מנגד איפשר להבחין בשחקן המשמעותי ביותר של הפועל חיפה בהיעדרו של החלוץ - לירן סרדל, שזכה למחמאות רבות. האדומים מהכרמל זוכים לקצור את הפירות ממי שגדל במחלקת הנוער של המועדון ורשם אמש את שערו השלישי העונה, כשהוא גם מחזיק בתואר מלך הבישולים. לצידו של סרדל זכו למחמאות גם קפילוטו וטורה.

"הסגל שלנו מאוד רחב" אמר הבעלים בתגובה לחוסר הגמישות בחלק ההתקפי בעקבות הפצועים, "יש לנו קבוצה מצויינת, אבל החוזק של השחקנים צריך להמדד גם כשקשה, ולצערי מי שהיה צריך להיות חזק לא היה כזה היום" הוסיף כץ, שכרגע מאמין כי אין צורך להביא חיזוק מבחוץ בינואר, וכי חזרתו של נס זמיר למגרשים תהווה חיזוק לקבוצה מבפנים.

מי שהיה הגיבור הטראגי של המשחק הזה הוא איזיצ'וקווה אנתוני, שרשם אמש שני שערים, אך לצערו לזכותה של יריבתו. חבריו לקבוצה והצוות המקצועי ניסו לשפר את מצב רוחו של הבלם שזכה עד כה להמון מחמאות על יכולותיו, בתקווה להשיב לו אתה הביטחון לפני הדרבי החשוב שיערך כבר ביום חמישי.