הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מכוער": צפו בוונדליזם בבלומפילד

אוהדי מכבי חיפה הותירו אחריהם כאוס וגרמו לנזקים בשווי של 110 אלף ש"ח, דו"ח שיפוט חמור הוגש ("תאים הושחתו וכתובות רוססו"). התוצאה: האלופה תעמוד לדין, המשטרה עשויה להתערב

יגאל גולדשטיין ומוטי פשכצקי  29.11.21 - 10:38

למעט כמה רגעי חרדה, בעיקר בהתעסקות סביב ה-VAR, הניצחון של מכבי חיפה על הפועל ת"א אמש (ראשון) היה חגיגת כדורגל עבור האוהדים הירוקים. אלא שבתוך כל ההתלהבות ביציעים, חלק מהקהל השאיר אחריו כיסאות שבורים, במה הרוסה וגרפיטי בשירותים של בלומפילד.

בעקבות כך, משקיף המשחק, יואב שטראוס, כתב את הדברים בדו"ח המשחק ומנהלת הליגות עשויה לקנוס את האלופה. "תאי השירותים הושחתו כולם", נכתב בדו"ח, "נכתבו עשרות רבות של כתובות - בינהם נאצים, גרמנים וזונות בצהוב לצד פנאטיקס, מכבי חיפה, הקופים הירוקים ופורצה מכבי חיפה. הודבקו עשרות רבות של מדבקות מכבי חיפה בסוגים שונים ונשברו עשרות מושבים ביציע".

בנוסף, כל חומרי הצילום מהאיצטדיון היפואי הועברו למשטרה מאחר ואין מצלמות בשירותים, והם ינסו לשים יד על המתפרעים. במקביל, תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, יגיש כתב אישום חמור שיכלול גם הנחת רימון עשן וזריקת חפצים מהיציע.

הסרטונים שצולמו על ידי אנשי בלומפילד הועברו גם למכבי חיפה ונשקל לתבוע את אותם אוהדים על הנזק. נכון לרגע זה, מנהלי האיצטדיון הגישו נזקים על סך 110 אלף ש"ח. 

מכבי חיפה בתגובה: "7,000 אוהדים ליוו אותנו אתמול למשחק החוץ בבלומפילד, צבעו את האצטדיון בירוק והעניקו הרגשה של משחק בית. ההגעה במספרים מדהימים, העידוד ללא הפסקה, הדחיפה דווקא לאחר שקיבלנו את הגול, ראויים למילה טובה. אבל אי אפשר שלא להתייחס לנזק שהותירו מספר מצומצם של האוהדים. מעשה וונדליזם מביש ומכוער, שראוי לכל גינוי".

עוד נכתב: "זה פוגע בתדמית של כולנו, המועדון והאוהדים. אנו נאתר את אותם וונדליסטים ונרחיקם מהמגרשים. אנחנו רוצים לזכור מהאוהדים הנפלאים שלנו את הדקות היפות בבלומפילד ולא את התמונות המכוערות שראינו בתקשורת. התדמית שלכם כקהל מספר 1 חשובה לנו מאוד, בואו נעשה הכל כדי לשמר אותה".