הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בירם כיאל: "מפגש עם בית"ר זה כמו דרבי"

צפו בקפטן סכנין מדבר: "בשביל זה אנחנו משחקים כדורגל"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  29.11.21 - 15:24
תחילת כתבה

מחר (שלישי, 20:15) תארח בני סכנין את בית"ר ירושלים לאחד הקרבות המרתקים שיש לליגת העל להציע. שרון מימר ובירם כיאל מדברים בשעה זו לקראת ההתמודדות, כשהם יגיעו למפגש אחרי שלושה משחקים רצופים ללא הפסד.

קפטן הקבוצה בירם כיאל התייחס לחשיבות המפגש בין סכנין לבית"ר: "בכל משחק ומשחק יש משהו שונה. המשחק נגד בית"ר זה כמו דרבי. אנחנו קבוצה שנבנתה מחדש ואנחנו רוצים להמשיך בדרך שלנו, זה עוד משחק שנוכל להתקדם בו כקבוצה".

כיאל המשיך: "אני חושב שהמשחק הזה הוא עוד משחק שאנחנו צריכים לנצח ולשים את עצמנו במקום טוב יותר בטבלה. זה משחק שיביא הרבה קהל והרבה עניין, בשביל זה אנחנו משחקים כדורגל. אנחנו רוצים לבוא מוכנים מחר כדי לשמח את הקהל שלנו, ובזה כל הפוקוס שלנו - להיות מוכנים מנטלית ופיזית כדי לנצח".

על חוסר היציבות שלו ושל חבריו: "לא הצלחנו לייצר המשכיות, אבל זה שידענו לצאת מהפסדים זה מעיד על קבוצה בריאה. אנחנו בתהליך ואנחנו רוצים לשמור על זה, בעיקר בראש ובגישה. מקווה שנמשיך להשתפר".

הקפטן התייחס לנפיצות שעלולה להיווצר בין הצדדים, והעביר מסר פייסני לקהל: "אנחנו השחקנים והצוות רוצים להעביר מסר לקהל לבוא ולהנות ממשחק כדורגל. המגרש הוא מקום לחוויה, מקום שגם הילדים יכולים להנות ממנו. יש כאן גיבוש בין יהודים לערבים, בין מוסלמים ונוצרים, זה מראה על כוח וקבלת האחר. כקבוצה אנחנו מנסים לעשות את זה בצורה הכי טובה שיש. אני קורא לקהל לבוא לדחוף אותנו ולא להיגרר למקומות לא טובים, כי טובת המועדון היא מעל הכל".

גם המאמן שרון מימר התייחס לקרב הטעון: "הייתי גם בצד השני. כמובן שיש תחרות ספורטיבית בין שני המועדונים. אבל האנרגיות שאני מרגיש הן הדרך שסכנין עוברת והכדורגל שאנחנו משחקים בתקופה האחרונה. המטרה שלנו היא לנצח מחר בדוחא ולעלות בטבלה".

על חשיבות המשחק עבור האוהדים: "אני מבין את המשמעות לקהל. נעשה הכל כדי לשמח אותם כמו שאנחנו עושים בתקופה האחרונה. אם הקהל יבוא ויתמוך, אני מקווה שאנחנו גם נחזיר לו על המגרש. אנחנו צריכים להתרכז בספורט ולעשות את העבודה על הדשא".

כמו כן, התייחס מימר לעתידו במועדון: "המשך דרכי לא מעסיק אותי, מה שמעסיק אותי זה להמשיך בדרך שלנו ולעשות עונה טובה עם סכנין. הטירוף והתמיכה במועדון יכול לקחת את סכנין למקום טוב ואת זה אנחנו צריכים לתדלק".

בתוך כך, גם במשטרה נערכים לקראת המפגש המורכב. קצין אג"ם במשטרת משגב, רב פקד יורי גוש התייחס לצד של כוחות האבטחה: "אנחנו ערוכים כמשטרה יחד עם חברת הסדרנות במעגלים הקרובים והרחוקים לקלוט את מי שמגיע ומתכוון לצפות ולעודד את הקבוצה שלו. זה המקום לפנות לכל האוהדים ולבקש מהם להגיע לפני הזמן, כמה שעות, כדי לא ליצור לחצים בשערים. חשוב לנו שכל האוהדים ייכנסו בבטחה. על כל האוהדים להצטייד בתו ירוק".

נציג המשטרה שלח בקשה לאוהדי בית"ר: "חשוב לנו מאוד שכולם יחזרו בבטחה ובשלום. המטרה הכי חשובה של משטרת ישראל היא לשמור על שלום הציבור. אנחנו צריכים לקחת בחשבון שאנחנו באמצע שבוע, אז שעת האוהדים היא מאוד קריטית. חשוב שאוהדי בית"ר ינסו להתארגן על אוטובוסים ולא להגיע בשיירות ארוכות".

לסיום, ביקש קצין האג"ם לשמור על איפוק והעביר מסר חד וברור למי שעלול להפר את הנחיות המשטרה: "מדובר במשחק כדורגל בסופו של דבר. בני סכנין נגד בית"ר ירושלים זה משחק מרכזי ומאוד מורכב. חשוב מאוד ששני מחנות האוהדים יידעו שמדובר בסופו של יום במשחק כדורגל. אנחנו לא נתפשר ולא נאשר לאף אחד להכניס אמצעים פירוטכניים לאיצטדיון. המטרה היא להכניס את האוהדים על מנת לעודד ולחזור הביתה בשלום. לא נאפשר לאף אחד ליצור פרובוקציה מחוץ ובתוך האיצטדיון. אחד כזה יטופל על ידינו בחומרה".