הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מטורפים, עבר על בלומפילד צונאמי"

ביום שאחרי ההתפרעות של אוהדי מכבי חיפה והכאוס שהותירו אחריהם, מנכ"ל היכלי הספורט, מאור בנימיני, בראיון נוקב ל"5 באוויר": "הוונדליזם הכי חמור שראיתי, באו עם מוטיבציה להרוס"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.11.21 - 15:29

שתי קבוצות גדולות עלו על כר הדשא, הציגו כדורגל איכותי והתמודדו עם סערות שיפוט - אבל מה שייזכר מהמשחק בין מכבי חיפה להפועל ת"א אמש (ראשון) בבלומפילד זה המראות ביציעים אחרי שהאורות כבו.

כ-150 כיסאות הושחתו (300 ש"ח לכל כיסא), במת האולטראס פורקה, כתובות נאצה רוססו בשירותים ומדבקות של מכבי חיפה פוזרו בכל מקום ועלו לאנשי איצטדיון בלומפילד בנזק של 110 אלף ש"ח. "זו רמת הוונדליזם הכי חמורה שנתקלתי בה", אמר מאור בינימיני, מנכ"ל היכלי הספורט, ל"חמש באוויר". "אנשים מטורפים, זה נראה כאילו צונאמי עבר על שערים 10-11".

בנימיני סיפר על אנשים שבאו למשחק מאורגנים בשביל להרוס. "הם באו עם טושים, עם מוטיבציה", הוא אמר. "ונערכנו למשחק הזה בצורה רצינית, כולל המשטרה, אבל נושא הוונדליזם לא היה בראש סדר העדיפויות. קודם כל עלה נושא האלימות והאמל"ח. זה נלקח בחשבון, כמובן, יש לנו כל משחק ונדליזם - אבל אין לנו פתרון קסם. פתרון קסם זה או לסגור את היציע או לשים שוטר בכל שורה".

"האוהדים רצו שהמשטרה תצא מהיציעים ובסוף הם מביאים את חזרתם על עצמם", הוסיף בנימיני, "כמובן שאני מעדיף שהשוטרים לא יחזרו - אבל אם אין ברירה, אין פתרון אחר. מה סדרן יעשה? אני לא מרים ידיים ואומר אין מה לעשות, אני באמת מחפש את אותם שיברים שאוכל לסגור, איך ליצור הרתעה".

בנימיני המשיך: "בסוף יהיה מצב בו יקרה אסון והמשטרה תגיד אין ברירה ותאכוף את הסדר. חבל. יש שתי אפשרויות - או פתרון תשתיתי, שזה יציע מבטון בלי שירותים וזה נראה פח, או אכיפה. אתה רוצה ליצור חוויה, אבל אין מה לעשות. ליציעים האלה לא באים אנשים עם ילדים וחבל, כי זאת חוויה. בסוף זה קומץ של אנשים שהורס לכולם. נקווה שזה קצת יחלחל, אכיפה זה הדבר הכי קשה".