הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יצחקי: לא חשבתי להמשיך עד סוף העונה

מאמן מכבי ת"א לפני נוף הגליל: "מקווה למצוא פתרון מהיר, מצפה לנו משחק קשה נגד קבוצה שאוהבת מתפרצות"

תומר לוי
תומר לוי  30.11.21 - 16:32
תחילת כתבה

מכבי תל אביב תפגוש מחר (רביעי, 19:30), את הפועל נוף הגליל במסגרת המחזור ה-11 בליגת העל, במה שיהיה המשחק השלישי של הצהובים בשישה ימים. מכבי, עדיין עם ברק יצחקי על הקווים, מגיעה לאחר הניצחון על הפועל חיפה ורוצה להמשיך במומנטום ולהידבק לחבורת הצמרת. המאמן הזמני התכונן להתמודדות.

יצחקי פתח את דבריו: "מה אני מכין למחר? נראה את זה מחר. אני לא חושב שזה המקום לדבר על תוכנית המשחק, אבל נצטרך להגיע ברמת מוכנות מאוד גבוהה כי אין משחקים קלים בליגה הזאת. אני מעדיף לשמור את המידע על הפצועים אצלנו, יש בעיות קטנות אבל לדעתי הסגל כמעט מלא. אני לא רוצה להכנס להחלטות שעדיין לא קיבלנו, לא סתם לזרוק באוויר. דניאל טננבאום עושה אימונים כמעט מלאים. כאחד ששיחק בחלק ההתקפי אני יודע שיש רגעים שבהם הכדור פחות נכנס, אבל אני מאמין שפריצה יתן את התפוקה שלו. הוא שחקן טוב, אנחנו צריכים להמשיך ולייצר כמה שיותר מצבים בשביל החלוצים שלנו כדי שיבקיעו שערים".

יצחקי דיבר על חיפוש המאמן: "שום דבר לא השתנה מלפני יומיים. אם המצב יישאר ללא שינוי בחודש הקרוב? כמו שאמרתי, אנחנו באמת מחפשים. לא עלתה לי המחשבה להמשיך עד לסוף העונה, כרגע אני המאמן של הקבוצה וכל עוד יצטרכו אותי אהיה כאן. אני מקווה שנמצא פתרון מהיר. אנחנו עדיין עובדים על זה ומקווים למצוא את המאמן המתאים בזמן הנכון".

המאמן דיבר על סגנון המשחק: "אני רואה את הקבוצה משתפרת בזמן המשחק ביצירת מצבים. במשחקים מול הלסינקי ולאסק, בטח במחצית הראשונה, הייתה דומיננטיות מוחלטת. הייתה ירידה מול הפועל חיפה, אבל אסור לנו להפסיד נקודות. אני רואה מגמת שיפור. השאיפה היא תמיד להחזיק בכדור כמה שיותר, לשחק כדורגל התקפי וטוב, כמובן אחד שמביא תוצאות טובות".

יצחקי התייחס לעידו שחר: "אין סיבה מיוחדת לכך שהוא לא שיחק. הוא מתנהג בצורה טובה, מקצוען ומתאמן טוב. יש לנו סגל עמוק וסדרה מאוד גדולה של משחקים בתקופה הקרובה. בסופו של דבר שחקן כזה או אחר צריך להוכיח באימונים ובדקות שהוא יקבל, אם הוא יקבל, שמגיע לו לשחק יותר. אני שופט שחקנים לפי הדרך שבה הם עובדים במגרש והיכולת שלהם באימונים. בסופו של דבר אני מגיע למשחק וכמו ששרן אמר אנחנו מתכוננים לכל משחק קצת אחרת, עם טקטיקות מסוימות. אני מרכיב את השחקנים שהם נכונים לאותו משחק. נוף הגליל קבוצה מאוד קשה שמשחקת קדימה ומנסה להפתיע במתפרצות. יהיה לנו משחק מאוד קשוח נגדם".

שרן ייני התייחס גם כן למשחק: "תמיד מייצרים רצף ניצחונות ושואפים להיות במקום הראשון, תחילת העונה הייתה גרועה מאוד. לא זוכר גרועה כזאת מלא זמן. אני חושב שבשלושת האחרונים יש לנו רצף טוב של צבירת נקודות, מקווה שנוכל להמשיך בו. עומס המשחקים? פציעה יכולה להגיע בכל שלב. היו לי ארוכות במהלך הקריירה, של חצי שנה, זה יכול לקרות לכל אחד. כולנו עובדים על הגוף שלנו לפני ואחרי אימון. אני רוצה לשחק בכמה שיותר משחקים, אם ארגיש שאני עלול לפגוע בקבוצה בגלל שאני עייף מדי אני אגיד. בינתיים אני מרגיש שאני יכול לעזור".

הקפטן על משחק ההגנה: "עשינו הרבה טעויות העונה, קבוצתיות ואישיות. אנחנו עובדים על זה ונותנים דגש על משחק ההגנה, לומדים מטעויות ועובדים קשה בשביל להיות יציבים. מוקדם מדי בשביל לדבר על אליפות, אני רק רוצה לחזור לכושר שאני מאמין שאנחנו יכולים להיות בו. הפוטנציאל שלנו גבוה יותר ממה שאנחנו עושים עכשיו, יכולת השיא שלנו לפנינו. אני מקווה שנגיע אליה בהקדם".

ייני דיבר על השינויים בתקופת יצחקי: "כיף להתאים את עצמנו ליריבה. אנחנו קבוצה דומיננטית שרוצה שהקבוצות ישחקו אחרינו, אנחנו נוביל את המשחק. למרות זאת, אנחנו מכבדים כל יריבה ויודעים שאנחנו צריכים למצוא את היתרון שלנו ולהגדיל את הסיכויים להצליח. אני שמח שיש לנו תוכנית משחק מותאמת לכל משחק, אנחנו מאוד שמחים שזה קורה ונהנים מזה. למה ספגנו מול הפועל חיפה? אלה ניתוחים מאוד אישיים. אישי לנו, יש דברים שאנחנו רוצים לדבר עליהם בינינו ודברים שאנחנו רוצים להוציא החוצה. אין לי משהו מיוחד לחדש לך או תשובה מעניינת לתת, זאת האמת".