הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הרס את המשחק": גויאגון צפוי לקנס והרחקה

בנתניה לא מתכוונים לשתוק לאחר האדום. הקבוצה תיקנס?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.12.21 - 08:19

לאחר ה-1:0 למ.ס אשדוד אתמול (שלישי), במכבי נתניה לא מתכוונים לעבור לסדר היום על התנהגותו של פארפה גויאגון, שהשאיר את הקבוצה בעשרה שחקנים אחרי שספג כרטיס אדום בעקבות מכה ששלח לפניו של פיראס אבו עאקל ולאחר הרחקתו סטר לאור אינברום.

תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, עשוי להעמיד את הקשר לדין, כשמקרי העבר מלמדים שבעקבות דוח השופט שציין עבירה לא ספורטיבית וללא כדור, גויאגון יורחק לכמה משחקים. "הוא פשוט חסר אחריות. הרס את המשחק", אמרו כמה שחקנים על חברם לחדר ההלבשה כשגם בני לם העביר ביקורת במסיבת העיתונאים בסיום כלפי הקשר.

זו לא הפעם הראשונה שנתניה נשארת בעשרה שחקנים העונה. אם במקרה של בוריס אינו שספג אדום בניצחון על מכבי פ"ת כתוצאה מעבירה לא מכוונת בנתניה החליטו להבליג, הפעם גויאגון יחטוף. בחוזי השחקנים ישנו סעיף המאפשר לקבוצה לקנוס שחקנים בגין הרחקות שלא בשל פעולות ספורטיביות הכוללות תגרות ועימותים עם שחקנים או אוהדים.

על פי ההסכמים עליהם חתמו השחקנים, הקבוצה תפחית עשרה אחוזים מהשכר החודשי של שחקן שיקבל אדום שלא כחלק מהמשחק או תטיל קנס של עד 4000 שקלים. במקרה של שחקן אשר יעמוד לדין בוועדת המשמעת של ההתאחדות לכדורגל בשל עבירה מהסוג הזה, תוכל נתניה לקנוס אותו על פי ההסכם בעשרה אחוזים נוספים ושוב לתת לו קנס של עד 4000 שקלים.

נתניה, שניצחה במחזור האחרון את מכבי פ"ת והוכיחה אופי, נראתה אתמול כבויה. משחק הלחץ כמעט ולא היה קיים ובני לם לא הצליח להחדיר אנרגיות לשחקנים כמו בדרך כלל. בקבוצה התפלאו איך שלום אדרי נכנס לפני חן עזרא, שממעט לקבל דקות מאז הגעתו של לם ולא מן הנמנע שבמשחק הקרוב מול הפועל ק"ש יהיו שינויים ב-11 ועזרא יפתח.

שופט המשחק, אוהד אסולין, ציין שבמהלך המחצית הראשונה נזרקה כוס שתייה לעבר הדשא מיציע אוהדי מכבי נתניה. במשטרה לא הצליחו לתפוס את הזורק וההערכה היא שהקבוצה שנקנסה העונה לא פעם אחת על התפרעות אוהדים, תספוג קנס נוסף אם תועמד לדין.