הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הוצא צו סגירה נגד האיצטדיון בפתח תקווה

פרסום ראשון: מנהל ההנדסה בעיריית פ"ת הוציא בקשה להפסקת הפעילות באיצטדיון. המשחק בין מכבי פתח תקווה למ.ס אשדוד עלול שלא להתקיים, במנהלת עוקבים בדאגה. הסיבה המלאה בפנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.12.21 - 14:44
פרסום ראשון

רק בישראל. מנהל ההנדסה של עיריית פתח תקווה הוציא צו סגירה לאצטדיון בעיר. הסיבה: היעדר נגישות לנכים בתוך חדרי ההלבשה ובשל העובדה כי אין אפשרות לנכים לעלות לכר הדשא ממסדרון חדרי ההלבשה בכסא גלגלים.

מדובר בבקשה תקדימית שהגיעה מלאה ריין המתפקדת כאחראית נגישות במנהל ההנדסה בעיריית פתח תקווה. המשמעות היא שהחל מהיום לא יתאפשרו אימונים ומשחקים לילדים, נערים נוער ובוגרים באצטדיון או במגרשי האימונים. בעקבות כך, הורי החניכים במחלקות הנוער של קבוצות העיר צפויים למחות מחוץ לבניין העירייה.

ההפתעה היא שהאצטדיון אינו בבעלות פרטית אלא נבנה על ידי העירייה, כשהאישורים שניתנים מדי שנה להפעלת האצטדיונים והמתקנים שמסביב מופקים על ידי העירייה עצמה. כעת, ובאופן פרדוקסלי, מבקשים לבטל אישור שהם בעצמם נתנו. המהנדס שבנה את האצטדיון דני גוטמן תקף: "האצטדיון בפתח תקווה הוא פאר היצירה. לצערי, העירייה לא קיבלה את דו"ח המומחה שהבאנו מסיבות השמורות אצלה. הם בעלי הבית והם יכולים לעשות מה שהם רוצים. בעוד תשעה ימים נחגוג 10 שנים לבניית האצטדיון ומאז ועד היום שום דבר לא השתנה. היועצת לבטיחות במשרד ראש הממשלה שסיירה באצטדיון לא מצאה הערה אחת, בדומה לסיורים של נציגי זכויות הנכים". גוטמן המשיך ועקץ את העירייה: "לפי הדו"ח שהעירייה הגישה כשהיא החליטה על סגירת המגרש, זה אומר שהיא רוצה להרוס את האצטדיון ולבנות אותו מחדש. לא נעמוד בדרכה. אנחנו את שלנו עשינו".

במנהלת הליגה עוקבים בדאגה אחרי הסיפור מאחר ובשבת מכבי פתח תקווה אמורה לארח באצטדיון הביתי שלה את מ.ס אשדוד לקרב בו איבוד נקודות נוסף יוביל את הלוזונים עוד יותר קרוב לקו האדום.

אחראית הנגישות במנהל ההנדסה של העירייה לאה ריין הודיעה כי לא מן הנמנע שתינתן הארכה לאנשי האצטדיון כדי לטפל בנושאים שעל הפרק בעקבות הדו"ח שהגישה. ריין הוסיפה כי הדו"ח החיצוני שהוגש על ידי יועץ מטעם האצטדיון נמשך על ידו הבוקר, דבר המעיד לטענתה על בעיות שישנן ואינו סותרות אותו.

"אנחנו באותו הצד ולא נגד", אמרה לאה ריין לערוץ הספורט, "נראה לי הזוי באמת שיש סעיף שמדבר על נגישות לנכים בחדר ההלבשה של שחקני כדורגל ונגישות לשחקנים בכדי שיעלו עם כסא גלגלים למגרש ממסדרון חדר ההלבשה. אבל במכתב שקיבלתי התברר שזו חובה על פי חוק השיוויון לאנשים עם מוגבלויות. הם יכולים להגיש פטור לסעיף הזה. אני לא גורם חיצוני ולא גורם אכיפה אלא עובדת של העירייה. אעזור להם ואלווה אותם, אבל שיוכיחו שיש להם תוכנית עבודה מסודרת לטפל בליקויים שישנם".