הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"פנדל של 100 אחוז. אם זה לא היה שכטר, אף אחד לא היה מצייץ"

גיא פרימור הגן: "יש מגע ברור. לא נתנצל על עבירות ברורות שנעשו על השחקנים שלנו". החלוץ רתח בחדר ההלבשה אחרי ששמע את הביקורות נגד סחיטת הפנדל: "מי שאומר שלא נגעו בי - עיוור"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.12.21 - 12:00
תחילת כתבה

25 נקודות בקופה, עוד מחזור אחד לפחות בראש הטבלה, חמש נקודות ממכבי חיפה (לה משחק חסר), עשר נקודות ממכבי ת"א, שבירת שיא של 11 משחקים ללא הפסד לראשונה בתולדותיה ולמעלה מ-11 אלף צופים בטרנר בפעם ראשונה העונה. כל הנתונים הללו, בתוספת משחק קצבי והתקפי, הובילו את אנשי הפועל ב"ש עם שריקת הסיום ב-1:2 על הפועל ת"א לפזר חיוכים לכל עבר - כשבמוקד, אחרי תקופה לא פשוטה, גם רוני לוי זכה למחמאות מהקהל.

מי שהיה נראה עצבני הוא איתי שכטר, ששמע את הביקורות על הפנדל שנשרק שסחט. "מי שאומר שלא נגעו בי הוא עיוור", אמר בחדר ההלבשה בעצבים. "איתי לא עושה הצגות, הוא שומר נהדר על הכדור עם הגוף וגורם ליריב לעשות עליו עבירות", הוסיף רוני לוי בהמשך. 

גם מנכ"ל ב"ש, גיא פרימור הגן על שכטר: "טענות על שיפוט ופנדלים תמיד היו ותמיד יהיו בכדורגל. צפיתי בלילה כמה וכמה פעמים במהלך הפנדל ויש שם מגע ברור, פנדל של 100 אחוז, ואם זה לא היה איתי שכטר אז אף אחד לא היה מצייץ בנושא הזה. שני הפנדלים נשרקו בצדק ואנחנו לא מתכוונים להתנצל בפני אף אחד על עבירות ברורות שבוצעו על שחקנים שלנו".

על כר הדשא, המערך של רוני לוי עבד. הלחץ שהפעילו שחקני ההתקפה היה טוב, וללא שחקנים מובילים כמו אריאל הרוש, אור דדיה, חאתם עבד אלחמיד ורמזי ספורי - הפועל ב"ש עשתה את העבודה עם ניצחון דחוק על הפועל ת"א. רוני לוי בחר להפתיע כשהעלה את תומר יוספי על חשבון דוידה פטרוצ'י, אבל שחקן הבית פחות בלט הפעם. דור מיכה, שקיבל צהוב בדקה הראשונה, לא נתן לזה להפריע לו והוכיח שמגיע לו לקבל דקות משחק משמעותיות יותר וברור שהוא מרגיש נוח יותר לשחק מתחת לחלוצים ולא באגף.
 
כאמור, למעלה מ-11 אלף צופים הגיעו לטרנר וסיפקו חוויה כמו שהם יודעים. למרות שהגשם לא הפסיק לרדת, אוהדי ב"ש לא הפסיקו לשיר ולדחוף את הקבוצה קדימה, גם אחרי השוויון של שי אליאס כתוצאה מטעויות לא מחויבות של יוספי ואיאד אבו עביד, שכיפר עם שער ניצחון בפנדל ולא חגג. "אף שחקן לא חסין מטעויות", אמר אבו עביד. "היה לנו חשוב מאוד לנצח במשחק הזה ואני שמח שעזרתי לקבוצה".

הצביעו: האם הגיע פנדל להפועל באר שבע?

בצד השלילי של הערב, ב"ש תעמוד לדין בעקבות אבוקות שנזרקו מיציע המאכלס את אוהדי הקבוצה. המשקיף, משה עגייב, ציין בדו"ח שתי אבוקות, כשבמשטרה לא הצליחו לזהות את הזורקים מאחר והאבוקות נזרקו מתחת לדגל הפריסה שהותר לאוהדים להכניס ליציע. ב"ש צפויה לספוג קנס כספי.

רוני לוי החמיא לקהל אחרי תקופה ארוכה שחלק מהאוהדים היו נגדו. "הקהל מאוד חשוב לי", אמר המאמן בכנות. "אני רוצה שנמשיך לשמח אותם".אבו עביד הוסיף על האנרגיות: "פתחנו את המשחק מאוד טוב ואני שמח שממשחק למשחק אנחנו משתפרים, זה חשוב לנו ולביטחון בהמשך. המחצית השנייה נגד ק"ש השאירה טעם לא נעים, ידענו שנצטרך לקחת לתשומת ליבנו ופה בבית ניתן הכל כדי שהקהל יהיה איתנו מההתחלה".

לקראת הפועל לחיפה, ינסו במועדון להחזיר לעניינים את חאתם עבד אלחמיד שכבר תקופה משחק עם כאבים בברך ואתמול לא נכלל בסגל בגלל כאבים. בצוות המקצועי מעדיפים את אלחמיד במערך של שלשוה הבלמים במקומו של אבו עביד, ומקווים שהוא ירגיש טוב יותר כדי לחזור להרכב כבר במשחק הקרוב. אריאל הרוש יחזור לסגל במשחק לאחר מכן מול הפועל נוף הגליל בטרנר.